panele fotowoltaiczne

Montaż fotowoltaiki – jak się do niego przygotować?

W dzisiejszych czasach ogromną popularność zyskują instalacje fotowoltaiczne, które pozwalają na zabezpieczenie się przed obecnymi już podwyżkami cen energii elektrycznej, a także tym, które mają nastąpić w przyszłości. Jak jednak przygotować dom do montażu fotowoltaiki?

Gdzie znaleźć firmę wykonującą montaż fotowoltaiki?

Z racji na to, że fotowoltaika jest coraz bardziej popularna znalezienie firmy, która oferuje montaż fotowoltaiki w Łodzi jest dosyć prosty, gdyż takich firm jest po prostu dosyć sporo na rynku. Najważniejsze jest jednak to, by znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo, które oferuje kompleksową pomoc nie tylko w montażu, ale też w wyborze odpowiedniej instalacji, a także w jej serwisowaniu, które również jest konieczne.

Świetnym przykładem firmy, która jest w stanie zaoferować kompleksową pomoc dotyczącą instalacji fotowoltaicznej jest przedsiębiorstwo Aasolarlink, które montuje sprawdzone instalacje od renomowanych producentów, a także jest w stanie zaoferować doradztwo w kwestii montażu, wyboru, a także mocy instalacji.

Jak przygotować się do montażu instalacji fotowoltaicznej?

Przygotowanie się do montażu fotowoltaiki jest najprostsze, gdy budujemy nowy dom. Wtedy możemy go zaprojektować z myślą o obecności takiej instalacji. Pierwszy krok to odpowiednie ukierunkowanie dachu. Duża jego część powinna być zwrócona w kierunku południowym, a także możliwie jak najprostsza, gdyż ułatwi to montaż instalacji i sprawi, że będzie on tańszy. Wiedząc o montażu instalacji można również zadbać o odpowiednie umieszczenie krokwi. Również ułatwi to montaż instalacji.

Niezwykle ważne będzie jednak nie tylko przygotowanie dachu. Sercem instalacji fotowoltaicznej jest w końcu falownik, czyli urządzenie, które przetwarza prąd stały w prąd zmienny używany w domu. Musi on być zamontowany w odpowiednim miejscu. Najlepiej do tego nadaje się garaż, piwnica lub kotłownia, która nie powinna być węglowa. Ważne by w miejscu montażu nie panowały bardzo wysokie temperatury, a także by występowała tam dobra wymiana powietrza.

Skomentuj artykuł