aquafitness

3 sposoby na komfort podczas aquafitnessu!

Ruch to naturalne i najtańsze lekarstwo polecane na niemal każdą umiarkowaną przypadłość. Jest świetnym zwolennikiem w zwalczaniu i zapobieganiu chorób cywilizacyjnych, takich jak: choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, choroby układu oddechowego, otyłość, nadciśnienie, a nawet depresja. Regularny ruch przyczynia się również do prawidłowego zasypiania. Ostatnio niezwykle modnym sposobem na ruch stał się Aqua fitness. Korzyści jakie płyną z jego uprawiania są niezliczone. Jest to fenomenalna forma ćwiczeń dla osób, które mają problem z kręgosłupem i stawami. Cieszy się on również uznaniem osób, które nie lubią tradycyjnych treningów. Nie ma się co dziwić – w końcu trening w wodzie to nie tylko zdrowa aktywność ale i sposób na relaks. Poza tym fitness w wodzie doskonale modeluje sylwetkę! Na co zwrócić uwagę, aby nadać swoim ćwiczeniom w wodzie przyjemny i komfortowy kształt?

Wygodny strój

Podstawą udanego treningu w wodzie jest oczywiście dobrze dobrany strój. W tej okoliczności, warto postawić na wygodny, sportowy krój, nawet kosztem atrakcyjności estetycznej, chociaż bogaty asortyment sklepów sportowych oferuje nam stroje do kąpieli które łączą wszystkie te pożądane cechy. Przy wyborze stroju, należy wziąć pod uwagę intensywność i sporą częstotliwość ruchów, jakie będziemy wykonywać. Najlepiej sprawdzi się elastyczny strój jednoczęściowy.

Ochrona stóp

Wybierając się na fitness w wodzie, warto zaopatrzyć się kompleksowo. Nie tylko wygodny strój ale i buty. Choć może buty w wodzie, mogą niektórym wydawać się dziwne, to właśnie one zabezpieczają stopy przed otarciem o posadzkę, która stanowi oparcie dla stóp podczas treningu. Nie tylko posadzka, bo również przyrządy do ćwiczeń stosowane podczas treningów, takie jak rowerek, step czy trampolina, mogą spowodować urazy mechaniczne skóry. Na szczęście możemy sięgnąć po specjalne buty do aquafitnessu, które oferuje sklep Decathlon. Buty te nie ześlizgną się ze stóp w wodzie i uchronią nas przed skaleczeniami.

Odpowiednie nastawienie

Przed pójściem na basen często blokują nas kompleksy. Często boimy się pokazać w stroju kąpielowym, martwiąc się niedoskonałościami swojego ciała. Trzeba uświadomić sobie, że niedoskonałości, które spędzają nam sen z powiek, wcale nie są czymś wyjątkowym – takie po prostu jest ciało. Słowo “defekt” to określenie z punktu widzenia kolorowych czasopism i medycyny estetycznej. W rzeczywistości każdy człowiek posiada specyfikę swojego ciała, na którą składają się blizny, rozstępy, cellulit, przebarwienia, zmarszczki itd. To normalna konstrukcja, której nie należy się wstydzić! Pamiętajmy, że wspaniały trening Aqua fitness, to dobry gest, który sprawiamy właśnie swojemu ciału i umysłowi!

Aqua Fitness to aktywność, która cieszy się coraz większą popularnością. Ta forma treningu, jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, a jej specyfika zawiera ćwiczenia i relaks w jednym. Wybierając się na trening, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w wygodny strój niekrępujący ruchów, buty które ochronią nasze stopy przed otarciami, a przede wszystkim – w dobre nastawienie!

Skomentuj artykuł