wystroj wnetrz

Co na ścianę do salonu 2022?

Salon to najważniejsze pomieszczenie w naszym domu czy też mieszkaniu. Nic więc dziwnego, że jego aranżacja spędza sen z powiek wielu amatorom dobrego designu. W roku 2022 mogą liczyć na podpowiedź projektantów w postaci stawiania na minimalizm, przestrzeń oraz ukłon w kierunku środowiska naturalnego odnośnie do dekoracji ścian. Wśród kolorów dominują barwy ziemi. W trendach są także różnego rodzaju galerie obrazów jak również dekory rodem ze stylu glamour. Jakie jeszcze są modne? Sprawdźmy.

Modna ściana w salonie 2022

Wśród trendów ściennych znalazło się stawianie na barwy ziemi odnośnie do kolorystyki. W grę wchodzi przede wszystkim butelkowa zieleń, która skradła serca projektantów na całym świecie. Nie bez znaczenia pozostają także dekory rodem z natury w postaci wszelkiej maści bieli, beży jak również szarości. Jednak to nie koniec repertuaru jakie funduje nam środowisko naturalne. Możemy śmiało rozgościć na ścianie całą paletę brązów, którym kroku mogą dotrzymać czernie lub wszelkiej maści kolory utrzymane w gamie błękitów – zwłaszcza w pastelowym wydaniu.

Dekoracje na ścianę w salonie 2022 – ukłon w kierunku naturalnych dekorów

Wśród dekorów naturalnych prym wiedzie drewno – w każdej możliwej odsłonie. Wśród najbardziej popularnych motywów przewodnich znalazło się ważne miejsce dla pionowych desek dekoracyjnych, a dokładniej mówiąc – dla lameli ściennych. To właśnie one od wielu sezonów bardzo mocno dają o sobie znać.

Można je z powodzeniem wprowadzać nawet do najbardziej nowoczesnego salonu, jak również do tego utrzymanego w klasycznym tonie. Odnajdą się śmiało w towarzystwie każdego dodatku i każdej tonacji kolorystycznej. Co ważne – mogą pojawić się jako samodzielna dekoracja lub też podkreślić klimat wnętrza i jednocześnie być przestrzenią użytkową – na przykład miejscem do powieszenia telewizora. To bardzo sprytny i jednocześnie spektakularny sposób na ukrycie różnego rodzaju kabli we wnętrzu.

Modny salon 2022 – makramy i zdjęcia

W tym sezonie rządzą wszelkiej maści dekory związane z naturą. Wśród nich prym wiodą różnego rodzaju makramy, które podkreślają charakter każdego wnętrza – nadają mu niesamowitej przytulności obok której ciężko przejść obojętnie. Przysłowiową robotę robią także zdjęcia – mogą to być galerie fotografii rodzinnych albo także po prostu wszelkiego rodzaju plakaty, które wyróżniają się spośród tłumu. Pamiętamy o tym, że wnętrzarskie trendy 2022 bardzo mocno lansują indywidualne podejście do tematu dekoracji wnętrz.

Skomentuj artykuł