dentysta

Czy dieta może wpłynąć na to, jakim uśmiechem się cieszymy? Sprawdzamy

Każdy z nas chce cieszyć się pięknym uśmiechem, białymi oraz równymi zębami, zdrowymi dziąsłami. Aby taki efekt osiągnąć, niestety musimy regularnie o zęby dbać, aby nie było żadnego zagrożenia ze strony kamienia nazębnego, ubytków, próchnicy, chorób dziąseł. Odpowiednia dieta, czyli to co jemy oraz co pijemy mają ogromny wpływ na to, jaka będzie kondycja jamy ustnej, a tym samym nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Uśmiech wiele o nas mówi. Z różnych badań, ale również codziennych obserwacji, których dokonujemy, zdecydowanie wynika, że dużo chętniej współpracujemy z osobami, które szeroko się uśmiechają, mają dobry nastrój, są optymistami oraz szybciej rozwiązują problemy. Nie da się również ukryć, że zadbane zęby oraz szeroki uśmiech po prostu czynią nas dużo bardziej atrakcyjnymi, rośnie więc nasza samoakceptacja. Aparat stały na zęby w przypadku wady zgryzu z pewnością przyczyni się do poprawy naszego wyglądu oraz co najważniejsze – pozytywnie wpłynie na zdrowie jamy ustnej.

Jeżeli chcemy wyglądać oraz czuć się komfortowo, warto aktywnie żyć, zrezygnować z nałogów oraz trzymać dietę. Choć trzymanie diety kojarzy nam się z prawidłową wagą oraz byciem szczupłym, ma również ogromny wpływ na to, jak wygląda nasza jama ustna. Chodzi głównie o szkodliwe działanie na dziąsła oraz szkliwo wszelkiego rodzaju cukru oraz substancji wysoko przetworzonych. Jeśli chcemy uzyskać na ten temat dużo informacji, warto udać się na wizytę do poradni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/

Szkodliwy cukier

Cukier jest właśnie tym składnikiem, który powoduje bardzo dużo spustoszenia w naszym organizmie. Im więcej cukru, tym bardziej tyjemy, nasz organizm opada z sił, nie czujemy się komfortowo. Zalegający na zębach cukier, który jest obecny np. w słodyczach sprawia, że szkliwo zębów niszczeje, stają się one coraz słabsze, dochodzi do powstawania pęknięć oraz ubytków. W połączeniu z codziennymi zaniedbaniami higienicznymi i brakiem czasu to prosta droga do próchnicy.

Zobacz także: https://e-zwierciadlo.pl/jak-przekonac-dziecko-do-wizyty-u-stomatologa/

Ważne jest wiec to, aby w maksymalnym stopniu wyeliminować cukier oraz inne szkodliwe produkty, jak również regularnie odwiedzać takiego specjalistę, jakim jest dentysta.

Co jeść, aby zęby były zdrowe?

Jeżeli nie wiemy, zawsze możemy skorzystać z porady profesjonalnego stomatologa, który wyjaśni wszystkie nasze wątpliwości. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest tak zwana biała dieta, unikanie słodyczy, czerwonego wina, kawy oraz mocnej herbaty. Warto jeść jak najwięcej produktów gotowanych, pieczonych, warzyw, owoców.

Skomentuj artykuł