Czy meble laminowane to dobry pomysł?

Czy meble laminowane to dobry pomysł?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się meble laminowane. Najczęściej wykorzystuje się je po to, aby urządzić wnętrze kuchni, ale również można je zastosować w salonie, sypialni czy przedpokoju. Niewątpliwie ich największą zaletą jest to, że są znacznie tańsze niż standardowe meble drewniane z wykończeniami. Czy warto kupić meble wykonane z płyt laminowanych?

Jakie są największe zalety mebli laminowanych?

Meble laminowane to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których panuje wilgoć i zmienne temperatury, ponieważ są na takie czynniki odporne, dlatego idealnie sprawdzają się w kuchniach. Płyta z takiego materiału nie niszczy się także pod wpływem częstego czyszczenia środkami chemicznymi i nie blaknie pod wpływem działania promieni UV.

Produkty z laminatu będą więc doskonałą inwestycją dla każdego, kto chce przez wyjątkowo długi czas cieszyć się ich naturalnym wyglądem. Ponadto odporne są na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania i ścierania. Producenci tacy jak AKORD oferują szeroką gamę różnych wzorów i kolorów mebli laminowanych, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do każdego wnętrza.

W jaki sposób czyścić meble laminowane?

Płyta laminowana bardzo dobrze znosi nawet wielokrotne czyszczenie w ciągu dnia, co często zdarza się w pomieszczeniu kuchennym. Do usunięcia wszelkiego rodzaju brudu, plam czy resztek jedzenia można użyć miękkiej ściereczki z mikrofibry wraz z wodą i niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Należy pamiętać o tym, aby później umytą powierzchnię dokładnie osuszyć, co można wykonać zwykłą chłonną ściereczką.

Natomiast jeśli chodzi o bardziej uporczywe, zaschnięte czy tłuste plamy, to w takim przypadku do czyszczenia mebli należy zastosować odrobinę octu. Pozostawiając go na chwilę w miejscu, gdzie jest plama, szybko i skutecznie rozpuści zaschnięte brudy, które następnie wystarczy przemyć ciepłą wodą, a powierzchnię dobrze wytrzeć do sucha.

Do jakich wnętrz pasują meble z płyty laminowanej?

Meble z płyty laminowanej są uniwersalnym materiałem, który można zastosować w całym domu. Doskonale prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, ale również klasycznych. Producenci oferują takie produkty w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do jasnego pokoju dziennego czy kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim.

Meble laminowane można kupić w gotowej wersji albo zdecydować się na wykonanie ich na wymiar. Przestronne szafy, ławy do salonu czy funkcjonalne komody przy odpowiedniej pielęgnacji służą przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Skomentuj artykuł