Zakup kosiarki

Czy zakup automatycznej kosiarki się opłaca?

Jakiś czas temu pojawił się wzmożony popyt na odkurzacze autonomiczne i dziś jest ich na rynku naprawdę wiele. Wraz z rozwojem technologii samobieżne maszyny zajmujące się jakąś powierzchnią wyszły także z domów i dziś nowym trendem jest wybieranie automatycznej kosiarki. Czy to opłacalna decyzja?

Dlaczego warto postawić na kosiarkę automatyczną?

Wygląd tego cuda techniki jest dość standardowy. To duża i ciężka maszyna, która wygląda trochę tak, jakby skrzyżować normalną kosiarkę spalinową z odkurzaczem workowym po wyrzuceniu z nich rur i uchwytów. Kosiarka ma podłużny kształt, duże tylne koła i jest bardzo ciężka. Ma stabilnie poruszać się po grząskich pisakach i kosić trawę do odpowiedniej wysokości.

Jakie są plusy posiadania takiej kosiarki we własnym ogrodzie? Przede wszystkim jej wnętrze skrywa doskonale tnący nóż, dzięki czemu nie ma problemu z perfekcyjnym strzyżeniem trawy. Po drugie taki robot to oszczędność energii, większa ekologia, niski poziom hałasu, ale także rzecz niezwykle trudna do kupienia – czas. Jeśli ktoś marzy o dobrze zadbanym trawniku, regularne koszenie jest najlepszym rozwiązaniem. A skoro tak, to gdy dzieje się to samoistnie, to nie trzeba na to marnować czasu.

Jak działa automatyczna kosiarka?

Zwykle kilka parametrów rzuci się w oczy w sposób szczególny. Po pierwsze to maksymalna powierzchnia trawnika, którą chce się skosić. Średnio to od około 250 do 500 metrów kwadratowych, ale są modele, które potrafią o wiele więcej i nieco mniej. Akumulator pozwala na koszenie od 30 minut bez przerwy, a samo ładowanie powinno trwać niewiele dłużej. Warto także popatrzeć na szerokość cięcia i regulowaną wysokość.

Bardzo ważny jest także hałas. Średnio kosiarka tego typu generuje około 63 decybeli, co jest wynikiem bardzo podobnym do tego, jaki osiąga cichy odkurzacz czy normalna rozmowa. Ważne są także systemy, które zamontowano w kosiarce. Musi ona dobrze rejestrować kształty, by nie zderzać się z dodatkami ogrodowymi, a do tego by nie kosić nawet małych roślinek. To właściwie jest najważniejsze zadanie kosiarki automatycznej. W wielu modelach można samodzielnie wyznaczać trasę za pomocą aplikacji.

Czy koszenie automatyczne się opłaca?

Na pewno jest to nasza przyszłość. Koszenie automatyczne pojawi się w coraz większej liczbie ogrodów i zacznie dbać o trawniki z równą częstotliwością co roboty w naszych domach. W sumie dając nam więcej czasu dla siebie i większą dbałość o to, co nas otacza. Dlatego nie trzeba pytać się, czy warto kupować, ale kiedy.

Skomentuj artykuł