brama garazowa

Czym wyróżniają się dobre bramy garażowe?

Wybór bramy garażowej to dla wielu inwestorów nie lada wyzwanie. Z jednej strony powinna ona pasować stylistycznie i kolorystycznie do reszty budynku, a także jego otoczenia. Z drugiej jednak należy szczególną uwagę zwrócić na jej parametry techniczne, aby zapewniała bezpieczeństwo i komfort cieplny w budynku. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się również napędy do bram. Czym wyróżniają się dobre skrzydła garażowe? Podpowiadamy.

Bramy garażowe — wygoda i bezpieczeństwo

Coraz więcej inwestorów stawia na bramy FAAC wyposażone w napęd, ponieważ takie rozwiązanie to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Wybierając bramy garażowe, należy szczególną uwagę zwrócić na zabezpieczenia antywłamaniowe samych skrzydeł, a także systemu sterującego. Zazwyczaj oznaczane są one wskaźnikiem RC 1-6, gdzie im wyższa wartość, tym trudniej jest sforsować włamywaczom bramę.

Dodatkowo bardzo istotne są parametry techniczne takich skrzydeł. Mowa tutaj przede wszystkim o współczynniku przenikania ciepła, który powinien wynosić nie więcej niż 1,3 W/m2*K. Modele, w których wartość ta kształtuje się na wyższym poziomie, mogą nie gwarantować nam wystarczającego komfortu cieplnego w pomieszczeniach i przyczyniać się do podwyższania rachunków za ogrzewanie.

Bramy garażowe — estetyka

Niezależnie od tego, czy postawimy na napędy do bram FAAC, czy na manualnie otwierane skrzydła, dobre bramy garażowe wyróżniają się nienaganną estetyką. Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroką gamę różnych modeli drzwi oraz bram garażowych. Z tego powodu dobór konkretnego rozwiązania nie powinien dla nas stanowić dużego problemu. Jednak musimy pamiętać, że estetyka powinna iść w parze z wygodą i bezpieczeństwem, a więc dobrymi parametrami technicznymi takiego produktu.

Wybierając kolor bramy garażowej, warto dobrać go do otoczenia, a także kolorystyki budynku, a więc na przykład dachu, stolarki okiennej, drzwi czy systemu rynnowego, aby elementy te razem tworzyły spójną całość.

Skomentuj artykuł