dach plaski

Dach płaski – dla kogo?

Budowa własnego domu przynosi zawsze całe mnóstwo dylematów, które po prostu trzeba rozwiązać i wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Jedna z problematycznych kwestii to bardzo często wybór odpowiedniego dachu. Od wybranego typu zależy bowiem wiele rzeczy, takich jak na przykład efektywność energetyczna budynku. Dla kogo sprawdzi się dobrze dach płaski?

Jak wygląda izolacja dachu płaskiego?

Aby zaizolować dach płaski mogą być potrzebne zupełnie inne materiały niż ma to miejsce w wypadku dachu stromego. Zmiennych w przypadku dachu płaskiego jest jednak znacznie więcej, gdyż może on zostać wykorzystany jako podstawa na przykład tarasu. Dlatego wszystko musi być dobrze zaplanowane. Decyzji w kwestii wyboru izolacji dachu płaskiego nie musimy jednak podejmować samodzielnie.

Dość istotnie może nam bowiem pomóc producent materiałów hydroizolacyjnych. Jego pracownicy zawsze są chętni do pomocy i nie tylko będą w stanie założyć izolację dachu płaskiego, ale też istotnie pomogą w jej wyborze tak, by była ona jak najbardziej efektywna i opłacalna.

Gdzie sprawdzi się dach płaski, jakie są jego wady?

Pomimo tego, że płaskie dachy są raczej dość rzadkim widokiem w polskich domach, to mogą one być naprawdę świetnym wyborem. Są one bowiem niezwykle uniwersalne, co wynika z tego, że na ich terenie można stworzyć na przykład spory taras, czy też tak zwany zielony dach, w którym będziemy mieć miejsce do relaksu. Do tego obecność płaskiego dachu znacząco ułatwia wszelakie rozbudowy w przyszłości, gdy na przykład powiększy nam się rodzina.

Nie można również zapomnieć, że w domu z dachem płaskim nie tracimy powierzchni pomieszczeń na najwyższych kondygnacjach, którą zazwyczaj byśmy tracili przez pochyloną ścianę. Oczywiście dachy płaskie mają również pewne wady. Przede wszystkim mowa tutaj o tym, że trzeba zastosować nierzadko nowoczesne technologie, by poradzić sobie z wodą, która ma tendencję do zalegania na dachu o tak małym kącie nachylenia.

Skomentuj artykuł