Dlaczego styl eko jest tak popularny – poznaj najmodniejszy styl wnętrzarskich trendów 2022

Dlaczego styl eko jest tak popularny – poznaj najmodniejszy styl wnętrzarskich trendów 2022

Styl ekologiczny czyli styl eko jest najbardziej gorącym trendem wnętrzarskim 2022. Projektanci bardzo mocno stawiają na wszystkie akcesoria oraz dodatki, które przywodzą na myśl naturalne podejście do dekorowania nimi wnętrz mieszkań oraz domów. Jak wiadomo, moda na bycie eko nie słabnie, a wręcz przeciwnie – z miesiąca na miesiąc przybiera na sile, więc można śmiało stwierdzić, że w kolejnych latach będziemy mieć do czynienia z nią. Aranżując mieszkania w stylu eko, stawiamy na modne wnętrza, które po prostu staną się ponadczasowe. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Styl ekologiczny – czym się on charakteryzuje?

Styl eko jak sama nazwa wskazuje mocno stawia na poszanowanie środowiska naturalnego. Ma się tak dziać w dużej mierze korzystając z potencjału jakie dają odnawialne źródła energii i działanie zgodnie z jej oszczędzaniem. W te założenia wpisują się na przykład lampy LED, które bardzo mocno obniżają zużycie prądu, a tym samym – obniżają rachunki. Kolejna kwestia, to wykorzystywanie zasobu materiałów, które są łatwoodnawialne. Wśród nich znajdzie się duże miejsce dla drewna czy też bambusa. Pamiętajmy także o tym, że wnętrza w stylu eko nie znoszą wszystkiego, co jest wykonane z tworzyw sztucznych – dla tych absolutnie nie ma miejsca w aranżacjach w stylu edko. W zamian za to projektanci proponują naturalne materiały, w wśród nich wspomniane drewno, bawełnę, len czy też kamień naturalny.

Wnętrza w stylu eko – jakie kolory są modne?

Wnętrza w stylu eko są przede wszystkim jasne. Bardzo mocno widać w nich moc bieli, która jak wiadomo nie dość, że jest ponadczasowa, to może optycznie powiększyć każdy metraż. Nie oznacza to wcale, że pomieszczenia z nią w roli głównej są pozbawione przytulności, a wręcz przeciwnie. Można w nich odpocząć, nabrać sił, ale trzeba wiedzieć, z jakimi kolorami ową biel umiejętnie łączyć. Najlepiej jest to robić z barwami ziemi.

Barwy ziemi modne w stylu eko to przede wszystkim zieleń, a zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Pamiętajmy o tym, że jest to jeden z najmodniejszych kolorów we wnętrzach 2022. Nie dość, że wprowadza do nich elegancję, to także jest w stanie sprawić, że nawet najbardziej nudna aranżacja nabierze charakteru – zwłaszcza z odpowiednimi dodatkami. Można stawiać na biele, ale równie dobrze złoto. Złoto jest modne w 2022 roku, można śmiało na nie stawiać. Styl eko ma się bardzo dobrze i niewiele wskazuje na to, że się to zmieni.

Skomentuj artykuł