Dobry karawan – czyli jaki?

Dobry karawan – czyli jaki?

Po śmierci bliskiej nam osoby nie możemy już zrobić dla niej zbyt wiele. Tak w zasadzie zostaje nam jedynie zorganizowanie pięknego pogrzebu jej marzeń, podczas którego zadbamy o wszelkie detale, nawet takie jak karawan. Jaki jest dobry karawan i czym się kierować podczas jego wyboru?

Jaki karawan wybrać?

Chcąc wybrać dobry karawan w Krakowie, który posłuży zmarłej nam osobie do jego ostatniej drogi przede wszystkim musimy dowiedzieć się, jakie karawany posiadają firmy pogrzebowe, których usługami jestesmy zainteresowani. Pewne kwestie takie jak kolor są zazwyczaj takie same, gdyż karawany praktycznie zawsze są czarne lub grafitowe, a czasem zdarzają się srebrne lub szare.

Organizując pogrzeb w Krakowie sam kolor karawanu to kwestia drugorzędna. Niektóre osoby zwracają bowiem uwagę na markę. Wybierając karawan ulubionej marki zmarłej osoby można mu oddać w pewien sposób hołd, dlatego warto czasem poszukać nawet niestandardowych karawanów marki Jaguar, czy też Mercedes-Benz, która jest z kolei dość popularna.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas organizacji pogrzebu?

Organizacja pogrzebu potrafi być naprawdę skomplikowana i wiąże się z wieloma formalnościami, o których trzeba pamiętać. Gdy chcemy uzyskać w tym pomoc przydatne może być skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego, który oferuje naprawdę kompleksową obsługę, do której zaliczamy również pomoc w załatwieniu formalności. Dla osób, które nie chcą się decydować na taką usługę sytuacja jest trudniejsza.

Przede wszystkim trzeba uzyskać kartę zgonu, a także akt zgonu. Bez tych dokumentów nie będzie możliwe zorganizowanie pogrzebu. Nie można również zapomnieć o opłaceniu miejsca na cmentarzu, a także wybraniu odpowiedniej daty pogrzebu i załatwieniu wtedy dnia wolnego od pracy, tak by można było wszystkim zająć sie bez zbędnego stresu. Warto również zainteresować się świadczeniami, gdyż można na przykład uzyskać świadczenie z ZUSu w wysokości 4 tysięcy złotych, jeśli pokryliśmy koszty pogrzebu.

Skomentuj artykuł