Ile kosztuje kurs programowania dla dzieci?

Ile kosztuje kurs programowania dla dzieci?

Przygotowanie dziecka do przyszłego życia to główna rola rodziców. Należy ją potraktować jako inwestycję w umiejętności i wiedzę, które być może w przyszłości zostaną przekute na faktyczne zarobki. Można na przykład zafundować dziecku kurs z programowania. Czy warto to zrobić? Ile kosztuje taki kurs?

Czy kurs online jest coś warty?

Jako osoby dorosłe, które całą swoją edukację przeżyły w trybie nauki stacjonarnej, często mamy wątpliwości odnośnie tego, czy warto płacić za kurs, który odbywa się online. W rzeczywistości jest to kurs w czasie rzeczywistym, prowadzony w kilkuosobowych grupkach nadzorowanych przez instruktora przez video-rozmowę. Dziecko oprócz zajęć online otrzymuje również dostęp do specjalnej platformy z zadaniami, a także do materiałów, dzięki którym może poza kursem przyswajać i szlifować wiedzę. Kursy programowania dla dzieci online to bardzo dobry wybór — doświadczenie pokazuje, że dzieci świetnie radzą sobie z nauką w wirtualnym świecie, a im więcej obycia będą z nim miały, tym lepiej dla nich w przyszłości — zwłaszcza gdy planują karierę programisty. Prędko przekonasz się, że jest to kurs, na który dziecko chętnie wraca, i który naprawdę sprawia mu frajdę!

Ile kosztują zajęcia?

Kursy programowania dla dzieci trwają 9 miesięcy, i dają bardzo wiele możliwości. Przede wszystkim wprowadzają w fascynujący świat programowania i pozwalają rozpalić iskierkę pasji w dziecku, które w przyszłości być może zechce dalej kroczyć tą drogą. Miesięczny kurs to koszt około 240 złotych dla jednego dziecka (tak jak np. w przypadku https://instakolko.pl/), dlatego tym bardziej warto rozpowszechniać informacje o nim wśród innych rodziców, aby ta cena mogła być jeszcze niższa. Tych kilkadziesiąt złotych za pojedyncze spotkanie w miesiącu to mniej, niż kosztują inne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wielu szkołach.

Czy warto zapisać dziecko na kurs?

Zapisując dziecko na kurs programowania, warto pomyśleć o tym jako o inwestycji — jeśli nie w zawód dziecka, to w jego rozwój. Każde zajęcia pozalekcyjne wnoszą coś wartościowego do życia młodego człowieka, pozwalają mu poznać inne środowiska, rozwijać umiejętności logicznego czy kreatywnego myślenia, ale nade wszystko — pozwalają zrozumieć, czego chce w życiu. Wykupując dla dziecka kurs z programowania, możesz mu zaszczepić smykałkę do tego właśnie kierunku i sprawisz, że w przyszłości będzie ono naprawdę wiele zarabiało, robiąc to, co lubi. To ważne, aby w wieku szkolnym pokazywać dziecku różne dostępne ścieżki rozwoju zawodowego — im szersze horyzonty będzie miało, tym łatwiej będzie mu w przyszłości podjąć właściwą decyzję odnośnie swojej kariery!

Skomentuj artykuł