implanty zebowe

Implanty zębów – co warto o nich wiedzieć?

Aby pozbyć się kompleksów związanych z brakami w uzębieniu, wiele osób decyduje się na wstawienie implantów zębowych. Są one bardzo praktyczne, jednak ich wszczepienie wymaga odpowiedniego przygotowania. Zobacz, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wykonanie implantów.

Jak przebiega wszczepienie implantów?

Zadbane zęby to podstawa zdrowego i młodego wyglądu. Jednak nie zawsze udaje się zachować uzębienie w dobrym stanie. Czasami wpływ mają na to zaniedbania w higienie oraz zbyt rzadkie wizyty u stomatologa. U innych powodem problemów z zębami mogą być uwarunkowania genetyczne lub choroby. Jedno jest pewne – braki w uzębieniu znacznie pogarszają poczucie pewności siebie. Dzisiaj dostępnych jest wiele metod na pozbycie się tego rodzaju kompleksów.

Jedną z nich jest wszczepienie stałych implantów zębowych. Zabieg polega na umieszczeniu w kości tytanowego implantu. Następnie na jego wystającym trzonie mocuje się koronę lub protezę. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ implanty po zagojeniu zachowują się jak normalne zęby. Dodatkowo tego rodzaju metoda zapewnia trwałość na lata. Implanty zębów w Swarzędzu, czy innych miastach, wykonywane są przez specjalistów po uprzednim przygotowaniu pacjenta.

Jak przygotować się do wszczepienia implantów?

Przed wszczepieniem implantów, pacjent musi być poddany dokładnym badaniom. Przede wszystkim stomatolog sprawdzi stan uzębienia i wyleczy wszystkie ubytki oraz stany zapalne. Próchnica to miejsce, gdzie rozwijają się bakterie, a przez to, że wszczepienie implantów wymaga głębokiej ingerencji w kość szczękową, należy ograniczyć ryzyko zakażenia do minimum. Niezbędna będzie także wizyta u protetyka, aby zaplanować odpowiednie odbudowy protetyczne w Poznaniu. Jeśli stan pacjenta będzie tego wymagał, stomatolog może także zlecić komplet badań diagnostycznych z krwi. Po wykonaniu zabiegu pacjent musi przejść okres rekonwalescencji, podczas którego kość musi przyjąć implant. Dopiero później możliwe jest założenie korony. Czas całego lecenie uzależniony jest od kondycji zdrowotnej pacjenta.

Skomentuj artykuł