elektryk

Instalacje elektryczne – przegląd rozwiązań

Instalacja elektryczna to jedna z ważniejszych instalacji, która powinna być zamontowana w domu jednorodzinnym. Powinna być najpierw zaprojektowana, a następnie zamontowana przez fachowców. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania. Projekt instalacji powinien być dostosowany do oczekiwań i potrzeb mieszkańców.

Podstawowe elementy instalacji elektrycznej

Każdy dom musi być zasilany energia elektryczna, ale nie każdy zużywa jej tyle samo. Najważniejsze, by instalacje elektryczne w Kałuszynie, były dostosowane do potrzeb i wymagań użytkowników. Źródłem energii elektrycznej dla budynków jednorodzinnych jest sieć elektroenergetyczna, zarządzana przez lokalne przedsiębiorstwo energetyczne. Podstawowymi elementami elektroinstalacyjnymi są łączniki do sterowania światłem i kontakty, czyli gniazda wtykowe. Łączniki oświetlenia powinny być zamontowane tak, aby korzystać z nich intuicyjnie. Planując instalacje elektryczną w domu, zdecydowanie nie powinno się oszczędzać na gniazdach wtykowych, zwłaszcza w kuchni lepiej jest zadbać o 2 kontakty więcej, niż mieć 2 za mało. Na etapie wykonywania instalacji warto poprosić elektryka, by nawet tam, gdzie na razie nie przywidujesz żadnych urządzeń elektrycznych, wykonał kilka dodatkowych gniazd lub kilka zaślepionych puszek elektrycznych pod gniazda.

Czy warto stawiać na nowoczesny osprzęt elektryczny?

Planując kompleksowe instalacje elektryczne w Sulejówku, zwykle stawiamy na standardowy osprzęt elektryczny. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne łączniki oświetlenia i gniazda z rozszerzonymi funkcjami. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój urządzeń elektrycznych, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Do takich należą bezdotykowe łączniki, które reagują na ruch ręki. Są bardzo proste, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne. Zarówno gniazda wtykowe, jak i łączniki oświetlenia mogą być podświetlane, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po domu, po ciemku. Bardziej zaawansowanym osprzętem, są łączniki, które umożliwiają sterowanie roletami czy markizami, ściemniacze do regulacji natężenia światła w pomieszczeniach oraz programatory grzejników, klimatyzacji, które pozwalają na łatwe sterowanie temperaturą w domu.

Skomentuj artykuł