Ubiór gościa na weselu

Jak ubrać się na wesele jako gość?

Jak ubrać się na wesele jako gość? To pytanie, które zadaje sobie wielu mężczyzn. Sprawdź tajniki mody i stwórz elegancką stylizację z produktów Giacomo Conti.

Otrzymanie zaproszenia na ślub wiąże się z ekscytacją związaną z wielkim dniem pary, a czasem nawet z niepokojem co do sposobu ubrania się na tak ważny dzień. Warto postawić wtedy na klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody. Szeroką gamę czarnych spodni męskich znajdziesz w ofercie Giacomo Conti – dopasuj również koszulę i marynarkę.

Jak ubrać się na wesele jako gość?

Ubieranie się na wesele jako gość jest często trudnym tematem, szczególnie dla mężczyzn. Podczas gdy kobiety mają nieskończone możliwości wyboru sukienek i dodatków, mężczyźni mają do wyboru jedynie garnitury. Na szczęście na przestrzeni lat, garnitury ewoluowały tak bardzo, że bezkształtne marynarki i zbyt duże spodnie pożegnaliśmy już dawno. W ofercie sklepu Giacomo Conti możesz znaleźć odpowiedni garnitur na każdą okazję weselną. Dobierz stylizację do swojego wieku, karnacji, sposobu bycia i wygody. Przed uroczystością dowiedz się z wyprzedzeniem, jaki jest rodzaj ślubu i jakiego rodzaju stroju oczekują główni zainteresowani. Nie ma nic gorszego niż przybycie na ślub w stroju, w którym nie powinieneś być.

Postaw na klasykę – garnitur formalny

Elegancja to gra prostoty i ponadczasowości, a jak wiadomo, takie połączenie nigdy nie wygląda źle. Klasyczna stylizacja jest dedykowana imprezom dzienno-wieczorowym. Co więcej, garnitur formalny możesz założyć nie tylko na ślub. Swoją rolę znajdzie również podczas rozmów o pracę, rodzinnych uroczystości, czy firmowych bankietach. Zdecydowanie jest to najbezpieczniejszy ubiór na wesele – szczególnie dla mężczyzn, którzy lubią klasykę.

Garnitur najlepiej aby był wykonany z wysokiej jakości materiału, np. wełny. Naturalne włókna nie tylko są trwalsze i lepiej wyglądają, ale przede wszystkim zapewniają komfort użytkowania. Ciało oddycha, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się imprezą nawet w ciepły dzień.

Najpopularniejszymi kolorami garniturów formalnych jest czerń, granat, a także szarości. Obecność białej koszuli – obowiązkowa! Szczupłym mężczyznom polecamy garnitury slim-fit. Dopasowanymi butami do garnituru formalnego będą oxfordy lub lotniki.

Mieszaj style – półformalny lub szykowny casual

Mniej formalny garnitur to alternatywa w ubiorze, w którym mężczyzna nie czuje się dobrze. Niższa formalność nie oznacza braku elegancji. Garnitur na ślub w tej wersji powinien wyróżniać się materiałem – zarówno jakością, jak i strukturą. Dlaczego strukturą? Według dress code o formalności decyduje klapa marynarki, natomiast obecność kieszeni lub odznaczającej się struktury materiału, obniżają formalność w stylizacji.

Elastyczna stylizacja pozwala również na mieszanie dodatków i kolorów do garnituru – kamizelki, koszuli, spinek do mankietów, krawatem czy poszetkami.

Elegancja na luzie

Zestaw “koordynowany jest coraz mocniej widoczny na ślubach i weselach. Dlaczego? W zależności od miejsca, w jakim jest przyjęcie, pory roku, stylu uroczystości i stopnia znajomości z Parą Młodą.

Dlaczego mężczyźni pokochali ten styl? Niektórzy nie czują się najlepiej w sztywnych ramach stylizacji o najwyższym, a nawet średnim stopniu formalności. Dlatego łączenie wybranych przez siebie elementów eleganckich i wygodnych jest rozwiązaniem dla Panów, którzy cenią indywidualizm.

Najczęściej wybieranym zestawieniem są ciemne spodnie + jasna góra, lub ciemna góra i jasne spodnie. Karygodnym błędem jest zakładanie jeansów na ślub. Najlepiej połączyć granatowe spodnie garniturowe z beżową marynarką, lub szare spodnie i granatową marynarkę. Do koordynowanego zestawu można wybrać większość męskiego obuwia: mokasyny, oxfordy lub loafersy.

Pamiętaj, że jako gość weselny musisz podjąć ważną decyzję na temat ubioru. Jeśli jest to ślub letni, ślub na plaży, ślub docelowy, ślub w kościele lub skromny ślub, to j ego charakter powinien określić to, w co się ubierzesz. Ważne jest, aby strój odnosił się z szacunkiem do Pary Młodej i reszty gości.

Skomentuj artykuł