dofinansowanie do pompy

Jak uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła?

Pompy ciepła stają się coraz popularniejsze. Aby ułatwić i zachęcić właścicieli domów do ich instalacji rząd wprowadził specjalne dofinansowanie ich zakupu i montażu. Co należy zrobić, żeby je uzyskać? 

Co należy zrobić, żeby uzyskać dofinansowanie?

Możliwość uzyskania dotacji na zakup i montaż pompy ciepła jest dostępna dla każdego. Należy jedynie spełnić określone warunki i dopełnić wszelkich formalności. Zazwyczaj kwota dofinansowania jest zależna od wysokości dochodu właściciela. Dodatkowo dom musi spełniać określone wymogi pod względem zapotrzebowania energetycznego. Istnieje kilka programów rządowych, z których można skorzystać. Najłatwiejszym sposobem na to, żeby uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła w Podkarpackim, jak i w innym województwie, jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się dystrybucją i montażem. Bardzo często oferują oni także skorzystanie z usług konsultanta, który pomaga w przygotowaniu odpowiednich dokumentów i wypełnieniu wniosku. Dzięki temu cały proces trwa dużo szybciej.

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Pompa ciepła to jedno z najlepszych rozwiązań pozyskiwania energii do ogrzania domu. Jest to rozwiązanie ekologiczne, pozwalające chronić nasze środowisko. Dzięki temu, że energia pozyskiwana jest z naturalnych źródeł – gruntu, wody i powietrza, nie ma potrzeby zakupu paliwa opałowego. Tym samym ogrzewanie domu nie wymaga palenia węglem czy gazem, dzięki czemu ograniczone jest wytwarzanie dwutlenku węgla i innych substancji szkodliwych. Dodatkowo pompa, jeśli jest zainstalowana w odpowiednich warunkach, może mieć bardzo wysoką efektywność i znacznie przyczynić się do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Aby montaż pompy był wykonany prawidłowo i dopasowany do możliwości i rodzaju budynku należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Będą oni potrafili doradzić wybór najlepszej pompy, zaplanować jej montaż w miejscu, w którym sprawdzi się najlepiej oraz pomóc w kwestii uzyskania dofinansowania.

Skomentuj artykuł