maszyny cnc

Jak wykonuje się frezowanie CNC?

W przemyśle jedną z najważniejszych rzeczy jest możliwość wykonywania powtarzalnych, a także bardzo precyzyjnych części. Ma to zastosowanie w naprawdę wielu branżach i właśnie to sprawia, iż tak ważną częścią nowoczesnego przemysłu jest obróbka CNC, w tym frezowanie CNC, które należy do jednych z podstawowych odmian obróbki metali. Jak dokładnie wykonuje się frezowanie CNC i komu można je zlecić?

Komu zlecić produkcję części przy wykorzystaniu frezowania CNC?

Zapotrzebowanie na precyzyjnie wykonane części sprawia, iż najlepszą decyzją będzie znalezienie firmy, która oferuje frezowanie CNC w Pomorskim oraz inne rodzaje obróbki CNC. W ten sposób mamy bowiem pewność, że zamówione przez nas komponenty będą w całości zgodne z projektem i żaden z dostarczonych elementów nie będzie nawet w najmniejszym stopniu od niego odbiegać.

Jedna z firm, której można powierzyć frezowanie CNC, a ponadto oferuje także takie usługi jak cięcie wodą waterjet w Pomorskim to przedsiębiorstwo SerwMar. Posiada ono bogatą ofertę z zakresu mechaniki, automatyki oraz robotyki i jest w stanie wykonać dowolne projekty na zamówienie swoich klientów.

Jak wykonuje sie frezowanie CNC?

Frezowanie, czyli najprostsza metoda obróbki metalu poprzez skrawanie, dzięki której można utworzyć odpowiednie płaszczyzny, rowki oraz uzębienia na powierzchni metalu wykonuje się przy użyciu odpowiednich narzędzi. W wypadku frezowania CNC mowa tu już jednak o specjalnych maszynach, które nadają sie do tego rodzaju obróbki. Aby tak było muszą one być wyposażone w specjalny mikrokomputer, który pozwala na pełną automatyzację obróbki.

Nad obróbką CNC w postaci frezowania zawsze czuwa doświadczony operator CNC, który jednak wszystko modyfikuje zdalnie, gdyż w wypadku obróbki CNC nie ma konieczności manualnej interwencji operatora. Proces ten charakteryzuje się przede wszystkim dużą efektywnością, ale też powtarzalnością i dokładnością przy tworzeniu naprawdę różnych komponentów.

Skomentuj artykuł