Wynajęcie agregatu prądotwórczego

Jak wynająć właściwy agregat prądotwórczy?

Praktycznie wszystkie urządzenia potrzebują do pracy stałego dostępu do sieci energetycznej. W niektórych przypadkach dostęp ten jest jednak utrudniony. Na różnego rodzaju eventach, budowie czy w firmach niezbędny okaże się agregat prądotwórczy. Z urządzenia możemy skorzystać również w przypadku awarii prądu w domach lub biurach. Jeśli potrzebujemy urządzenia na jakiś czas, dobrym wyborem będzie skorzystanie z oferty wynajmu. Dodatkowym atutem jest możliwość fachowego doradztwa ze strony pracowników wypożyczalni.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy jest urządzeniem wytwarzającym prąd. Dzięki temu możemy zasilić różnorodne sprzęty. Działają one zazwyczaj na paliwo lub gaz, dzięki czemu są samowystarczalnym źródłem prądu. Wiele różnych instytucji nie wyobraża sobie funkcjonowania bez agregatów prądotwórczych. Mowa np. o szpitalach, dużych firmach, rolnictwie czy imprezach masowych. Warto wspomnieć, że istnieje wiele modeli agregatów prądotwórczych. Chcąc wynająć lub zakupić jakiś model musimy przemyśleć jakie funkcje będą nam potrzebne. Urządzenie będzie niezbędną pomocą w sytuacji utraty prądu z podstawowego źródła. Są zbudowane z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, urządzenia kontrolno-pomiarowego oraz rozdzielnicy elektrycznej. Wszystkie elementy są umieszczane w metalowej obudowie. W przypadku większych agregatów przypomina ona kontener.

Do czego będziemy wykorzystywać agregat?

Decydując się na wynajem agregatów prądotwórczych, musimy przemyśleć jaki model spełni nasze potrzeby. Codzienne życie bez prądu jest obecnie bardzo utrudnione. Wszelkie sprzęty są właśnie zasilane energią elektryczną. W sytuacji awarii prądu możemy skorzystać z wynajmu agregatów, które będą świetnym rozwiązaniem w nagłych przypadkach. Do domowego użytku wystarczający okaże się agregat jednofazowy. Z jego pomocą podtrzymamy pracę komputerów, oświetlenia, sprzętu RTV czy AGD. Są to urządzenia, które potrzebują mniejszego napięcia. W przypadku chęci zasilenia urządzeń na budowie, awaryjnego zasilania szpitala lub zabezpieczenia imprez masowych musimy wybrać agregat prądotwórczy o większej mocy.

Moc agregatu i inne parametry

Pewne jest, że nie każde urządzenie sprawdzi się w każdym przypadku. Planując wynajem, trzeba więc zwrócić uwagę przede wszystkim na moc urządzenia. Moc jest podawana w woltoamperach. Wybieramy ją w zależności od ilości i mocy urządzeń, które chcemy zasilać. Przed wynajmem musimy więc uwzględnić nadwyżkę mocy niezbędną do uruchomienia silnika. Pobiera on nawet 3-4 razy więcej prądu niż podczas normalnej pracy. Dość ważną cechą jest także poziom hałasu, który jest opisany na każdym modelu. W wielu przypadkach jest to bardzo ważny czynnik, np. podczas używania agregatu w domu.

Wypożyczalnia agregatów

Szukając niezawodnego urządzenia, warto zdecydować się na wynajem agregatów prądotwórczych. W sieci podobne usługi proponuje wiele firm, oferując różnorodne modele oraz profesjonalne doradztwo w tej kwestii. Z pomocą wypożyczalni znajdziemy więc sprzęt dopasowany do naszych potrzeb i możliwości. Klientami wypożyczalni są najczęściej osoby pracujące w reklamie, na planach filmowych lub organizatorzy eventów. Dość często z wynajmu korzystają również firmy budowlane, właściciele fabryk czy sklepów. Agregaty prądotwórcze znajdują bowiem szerokie zastosowanie w miejscach bez stałego dostępu do sieci energetycznej. W ofercie znajdziemy agregaty przeznaczone nawet do bardzo wymagających zadań i trudnych warunków pracy. Urządzenia można wynająć na kilka dni lub na dłuższy okres.

Skomentuj artykuł