spotkanie biznesowe

Jak zorganizować spotkanie biznesowe w restauracji?

Spotkania biznesowe są bardzo ważne w kontekście utrzymywania dobrych relacji pomiędzy partnerami. Współpraca powinna opierać się na aspektach ekonomicznych, ale też wzajemnym szacunku i zaufaniu, dlatego warto zadbać o wzajemne relacje. Takie spotkanie nie zawsze musi mieć konkretny cel związany z interesami i może być tylko sposobem na wzmocnienie dobrych stosunków między pracownikami, klientami czy kontrahentami, które być może zaowocują w przyszłości. Mile widziane jest zorganizowanie spotkania na neutralnym gruncie, gdzie można zjeść pyszne potrawy i przy okazji porozmawiać. Zatem, którą restaurację wybrać na spotkanie biznesowe?

Śniadanie, kolacja, a może Lunch w Lublinie? Pora spotkania ma znaczenie!

Przy wyborze lokalu na spotkanie biznesowe warto wziąć pod uwagę tematykę i charakter spotkania. Efektywne budowanie modelu współpracy może odbywać się podczas pysznego lunchu w Lublinie, ale na świętowanie sukcesu bardziej pasuje kolacja lub bankiet. Poranne spotkania najlepiej organizować z myślą o networkingu, ponieważ jesteśmy wtedy bardziej aktywni i szybciej przyswajamy wiedzę. Ponadto to dobry czas na mniej formalne zebrania, podczas których buduje się relacje i kreuje pomysły.

Lunch biznesowy to chyba najbardziej popularny rodzaj spotkań z kontrahentami. Jest dość oficjalny, dlatego zwykle o tej porze omawiane są plany biznesowe, cele i perspektywy. Kolacja zaś stanowi bardziej elegancką i uroczystą formę, głównie dlatego, że odbywa się po godzinach pracy i to w odświętnym stroju.

Jakich błędów unikać przy wyborze lokalu na spotkanie biznesowe?

Zakładając, że znasz już cel spotkania i przybliżony termin, czas na wybór odpowiedniej restauracji. I tu może pojawić się problem, zwłaszcza jeśli nie znamy upodobań uczestników spotkania. Jednak w żadnym razie nie powinniśmy pytać ich wprost, w którym lokalu chcieliby się spotkać. Powód jest bardzo prosty – nie chcemy stawiać gości w niezręcznej sytuacji, a tak się poczują jeśli nie znając budżetu będą musieli wybrać lokal. W zamian za to możesz zapytać gości, jaką kuchnię preferują i samemu wybrać lokal.

Idealny lokal na spotkanie biznesowe – czyli jaki?

Idealny lokal pasujący do każdego charakteru spotkania prawdopodobnie nie istnieje, ale kierując się kilkoma kategoriami możesz wybrać ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Przede wszystkim w lokalu powinno być spokojnie, tak aby zapewnić przestrzeń do swobodnych rozmów zarówno tych zawodowych jak i bardziej przyjacielskich. Warto stawiać na obiekty z klimatem a jednocześnie lekką elegancją, tak aby goście mieli świadomość powagi spotkania, a jednocześnie czyli przyjazną atmosferę.

Jeśli mówimy o spotkaniach biznesowych, nawet tych swobodnych to warto odpuścić sobie mało prestiżowe lokale w stylu budka z chińskimi daniami, nawet jeśli są one naprawdę smaczne. Ekskluzywność i renoma lokalu potwierdza nasz status i poważne podejście do zaproszonych osób, więc powinniśmy wybierać prestiżowe restauracje lub kawiarnie. Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest lokalizacja. Pamiętaj, że nikt nie lubi krążyć po nieznanych rejonach miasta lub marnować czas na szukanie parkingu, dlatego wybieraj lokale z łatwym dojazdem do restauracji.

Skomentuj artykuł