ksiega przychodow i rozchodow

Jakie informacje zawiera księga przychodów i rozchodów?

Nasz kraj dopuszcza wiele rożnych metod prowadzenia rachunkowości. Mimo tego do zdecydowanie najpopularniejszych rozwiązań należy podatkowa księga przychodów i rozchodów, którą zaliczamy do metod tzw. uproszczonej księgowości. Kto może prowadzić księgę przychodów i rozchodów i jakie informacje ona zawiera?

Kto może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?

Metoda jaką jest księga przychodów i rozchodów może być wykorzystywana przez znaczną większość przedsiębiorstw. Chcąc mięć jednak 100-procentową pewność, iż wszystko będzie odbywać się zgodnie z prawem warto zatrudnić prawdziwych specjalistów. Można ich znaleźć korzystając z frazy „księga przychodów i rozchodów Gdańsk Chełm”. W ten sposób odszukamy biura rachunkowe, które oferują prowadzenie księgowości, w tym księgi przychodów i rozchodów.

Dobre biuro rachunkowe można odszukać też z pomocą hasła „biuro rachunkowe Gdańsk Południe”. Sprawdzając wyniki wyszukiwania odnajdziemy naprawę sporo biur rachunkowych obsługujących różnych klientów od największych firm po małe działalności, które chcą zatrudnić profesjonalnego księgowego.

Jakie informacje zawiera podatkowa księga przychodów i rozchodów?

Informacje, które znajdziemy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów to wszystkie zdarzenia gospodarcze, które zachodzą w firmie. Mowa tu więc o wszystkich danych dotyczących przychodów generowanych przez przedsiębiorstwo, jak i rozchodów, czyli po prostu wydatków dokonywanych przez firmę. Nie można jednak informacji umieszczać w sposób losowy. Wszystkie wpisy dotyczące przychodów i rozchodów muszą być w pełni czytelne oraz chronologiczne i zgodne z innymi dokumentami księgowymi.

Bardzo isttona kwestia to także data rozpoczęcia KPiR, Księgi Przychodów i Rozchodów za dany rok. Zawsze jest to 1 stycznia roku kalendarzowego bez znaczenia, jaki jest to dzień tygodnia. Oczywiście wyjątkiem jest rok, w którym doszło do założenia firmy. Wtedy księgę przychodów i rozchodów rozpoczynamy w dniu rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.

Skomentuj artykuł