Jakie wypełniacze do paczek są najlepsze?

Jakie wypełniacze do paczek są najlepsze?

Wypełniacz paczki, czyli materiał zabezpieczający zawartość przesyłki jest kluczowy zwłaszcza przy prowadzeniu sprzedaży internetowej, chociaż przydaje się także przy tradycyjnych przesyłkach pocztowych. Ten element paczki, nad którym często niestety nie zastanawiamy się zbyt długo, może stanowić jeden z ważniejszych czynników przesądzających o bezproblemowej sprzedaży produktu. Przyjrzyjmy się zatem, jakie wypełnienia są godne uwagi i dlaczego!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypełnienia paczki?

Wypełniacze do paczek pełnią przede wszystkim funkcję ochronną dla zawartości paczki, w której się znajdują, chociaż nie jest to ich jedyne zadanie. W zależności od rodzaju przesyłki wybierzemy inne wypełnienie, które cechować się będzie różnym poziomem amortyzacji wstrząsów i uderzeń, o jakie nietrudno podczas transportu. Inna ważna, a często pomijana kwestia to estetyka, w końcu wypełniacz będzie otaczał produkt przy pierwszym otwarciu paczki, zatem będzie budował pierwsze wrażenie przy obcowaniu z produktem. Nie bez znaczenia pozostają kwestie ekologiczne, na które klienci zwracają coraz większą uwagę.

Porównanie najpopularniejszych wypełnień paczek

Oto najczęściej wybierane wypełniacze do paczek oraz ich najbardziej widoczne zalety i wady:

  • wypełnienie z papieru pakowego, gazet, pociętego kartonu – każdy z tych wariantów będzie charakteryzował się dość niską ochroną i słabą estetyką, plusem jest natomiast niski koszt i możliwość recyklingu;
  • folia bąbelkowa i poduszki z powietrzem – to bardzo dobra ochrona zawartości, niestety przy dość wysokim koszcie i utrudnionym recyklingu;
  • wypełniacze chrupki Skropak – oferują dobrą ochronę, niewielką cenę, a przy tym są całkowicie bezpieczne dla środowiska i estetyczne.

Jak widać, wszystkie wymienione wypełniacze do paczek mogą okazać się dobrym wyborem, jednak najbardziej zrównoważony i ekologiczny produkt stanowią chrupki ekologiczne.

Dlaczego ekologiczne wypełnienie paczek jest tak ważne?

Stosowanie ekologicznych wypełnień paczek jest ważne z dwóch podstawowych względów. Po pierwsze, ilość przesyłek wysyłanych w ramach sprzedaży internetowej jest ogromna i rośnie z roku na rok, zatem warto ograniczać ilość odpadów generowanych przy tej okazji do minimum. Po drugie, duża grupa klientów bardzo doceni i zwróci uwagę na ekologiczne wypełnienie, które nadaje się do recyklingu – jest to świetny zabieg poprawiający wizerunek. Z tego powodu jako wypełniacze chrupki na bazie materiałów roślinnych nadają się idealnie i warto rozważyć ich stosowanie przy wysyłaniu kolejnych przesyłek.

Skomentuj artykuł