fotowoltaika

Kiedy warto myć panele fotowoltaiczne?

Wraz z rosnącymi cenami energii elektrycznej coraz więcej gospodarstw domowych w kraju inwestuje w rozwiązanie, jakim są panele fotowoltaiczne. Po kilku latach baterie wymagają prac czyszczących, aby zachowały swoją pełną wydajność. Zobacz, kiedy i dlaczego warto myć panele fotowoltaiczne.

Dlaczego warto myć panele fotowoltaiczne?

Mycie paneli fotowoltaicznych to element niezbędny do zapewnienia im stuprocentowej wydajności i sprawności działania. Zasada działania tego typu urządzeń polega na bezpośrednim dostępie promieni słonecznych do powierzchni paneli, a warstwa brudu może to znacząco utrudniać. Brak regularnego czyszczenia może doprowadzić do spadku wydajności działania nawet o kilkanaście procent. Resztki śniegu, krople deszczu, smog czy osad z komina, a także drobne listki, mech i porosty – wszelkie zanieczyszczenia mają negatywny wpływ na ilość wyprodukowanej dla domu energii.

Zaufaj profesjonalistom i powierz czyszczenie farm fotowoltaicznych sprawdzonej ekipie

Jeśli chodzi o czyszczenie farm fotowoltaicznych cena ma drugorzędne znaczenie. Inwestorzy, którzy ulokowali tysiące złotych w rozwiązania produkujące prąd nie będą przecież oszczędzać kilkuset złotych na przedłużenie ich żywotności i zapewnienie ich sprawności. Nie warto dokonywać samodzielnych prób czyszczenia paneli solarnych. Profesjonaliści dobierają zarówno odpowiednie środki czyszczące, jak i stosują urządzenia działające na wodę zdemineralizowaną. Można mieć zatem pewność, że wizyta fachowców pozwoli nie tylko pozbyć się brudu, ale też nie pozostawi po sobie jakichkolwiek niepożądanych śladów czy uszkodzeń. Fachowcy na co dzień zajmujący się czyszczeniem farm fotowoltaicznych nie mają żadnych problemów z bezpiecznym dotarciem na dach. Znają się też szczegółowo na powierzchni paneli solarnych, dlatego wiedzą, jak je czyścić, aby nie uszkodzić ich delikatnej powierzchni. Podsumowując, nie warto szukać oszczędności w pracach konserwatorskich na tak ważnych elementach wytwarzania energii jak panele fotowoltaiczne.

Skomentuj artykuł