Kilka praktycznych sytuacji, w których klej na gorąco może być niezawodny
Klej na gorąco to nie tylko sposób na szybkie i wygodne sklejanie papieru w przygotowaniu gazetki szkolnej. Choć bardzo często korzystają z niego nauczycielki, jest także potrzebny w codziennych pracach. No właśnie, w jakich dokładnie sytuacjach korzystanie z kleju na gorąco może być przydatne?
Szerokie zastosowanie i jak nie przyklejać przedmiotów
Zanim o tym, do czego może się przydać, lepiej zwrócić uwagę na to, dlaczego może być tak uniwersalny. Klej na gorąco jest bardzo dobrym spoiwem wszędzie tam, gdzie nie ma bardzo gwałtownych ruchów. Nie nadaje się więc do sklejania elementów ruchomych czy takich, które będą podlegały dużym, gwałtownym naprężeniom. Do tego nigdy nie można wykorzystywać kleju na gorąco do łączenia ze sobą przedmiotów, które będą podgrzewane. Nie nada się do przyklejenia ucha do kubka czy do doklejenia plastikowych elementów w suszarce. Wszystko dlatego, że pod wpływem ciepła ulega rozpuszczeniu.
W jakich sytuacjach warto sięgnąć po klej na gorąco?
Zatem przejdźmy już do praktycznej strony używania kleju tego typu. Pierwsza rzecz to prace ręczne nad kartkami, pocztówkami, kotylionami i wszelkimi innymi ozdobami wykonywanymi z papieru. Jest to nie tylko skuteczne i bardzo trwałe połączenie, ale także wygodne w używaniu, czego nie można powiedzieć o klejach biurowych. Obok rękodzieła klej na gorąco może być także wykorzystywany przy pracach modelarskich. To szybkie i trwałe łączenie elementów konstrukcji samolotów czy czołgów.
Co ciekawe klej na gorąco może być także doskonałym narzędziem przy drobnych naprawach w gospodarstwie domowym. Może posłużyć jako spoiwo do sklejenia pękniętego wazonu, odłamanego kawałka plastikowej zabawki czy połączenie ze sobą drewnianych elementów, na przykład nogi od krzesła z siedziskiem. Warto także sięgnąć po niego, by przyczepić wieszaki, gałki, płytki czy numer domu, który nie wiedzieć czemu odpadł od ściany.
Zamykanie, szycie, uszczelnianie
Klej na gorąco, poprzez swoją konsystencję, może także być elementem spajającym i uszczelniającym. Może wypełniać niepotrzebne spoiny, tworzyć coś w rodzaju połączenia lub izolacji. Klejem można zastąpić szycie, a także zamykać spakowane kartony, na przykład te przygotowane do przeprowadzki. To łatwiejszy sposób niż używanie setek metrów taśmy klejącej.
Tak naprawdę zastosowanie kleju na gorąco jest niezwykle szerokie, bo może też naprawiać buty czy służyć do mocowania tymczasowego dla wielu przedmiotów. Warto nabyć pistolet i kupić do niego klej, z którym można robić tak wiele rzeczy.
Skomentuj artykuł
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.