wybranie sie na krete zalety

Kreta – czy warto tam się wybrać?

Kreta to jedna z największych i najchętniej odwiedzanych przez turystów z Polski oraz innych regionów świata greckich wysp. Zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami i niezwykłymi plażami, ale także starożytnymi zabytkami, a także wyśmienitą kuchnią i szeroką ofertą atrakcji. Ta leżąca na Morzu Śródziemnym wyspa znajduje się na południu od Grecji kontynentalnej, a lot z Polski na Kretę zajmuje jedynie 3 godziny. Z tego powodu jest to chętnie wybierany kierunek wakacyjny, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeżeli jeszcze nigdy nie zwiedzaliśmy tej wyspy, z pewnością powinniśmy nadrobić te zaległości. Dlaczego warto wybrać się na Kretę? Podpowiadamy.

Jaka jest pogoda na Krecie?

Na Krecie znajdziemy wiele miejsc, które warto zobaczyć. Wyspę tą dzieli się na część zachodnią, a także wschodnią. Ta pierwsza jest pełna zieleni, urokliwych plaż i romantycznych miasteczek. Wschodnia Kreta z kolei jest bardziej rozwinięta turystycznie. Dlatego gwarantuje więcej rozrywek, bogate życie nocne i ciekawe atrakcje. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na to, by zatrzymać się we wschodniej czy zachodniej części wyspy, rezerwując wakacje na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/, warto wcześniej sprawdzić prognozy pogody. Na jakie warunki możemy liczyć na Krecie?

Większość turystów wybiera się na tę wyspę od maja do października, ponieważ wówczas panują tu dogodne temperatury w zakresie od 23 do 29 stopni. Jednak również zimą panują tu dobre warunki atmosferyczne, ponieważ najniższa temperatura na Krecie notowana jest w styczniu i lutym i wynosi wtedy 15 stopni. W lipcu i sierpniu średnie temperatury sięgają tu 29 stopni w dzień i 23 stopni w nocy. Woda ma z kolei nawet 25 stopni. Panują tu więc dogodne warunki do wypoczynku na plaży, a także aktywnego spędzania czasu.

Zobacz także: https://4clover.pl/dlaczego-grecja-jest-tak-popularna/

Co warto zobaczyć na Krecie?

Na Krecie możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Wyspa ta ma do zaoferowania zarówno historyczne, jak i przyrodnicze, warte zobaczenia atrakcje. Dlatego spędzając wakacje w Grecji na Krecie, możemy zobaczyć Heraklion, czyli stolice wyspy i jednocześnie jej największe miasto. Znajduje się tu piękna Starówka, a także Miejska Galeria Sztuki. Będąc na miejscu, warto odwiedzić także Knossos, czyli starożytne miasteczko, gdzie znajduje się najsłynniejszy fragment minojskiego pałacu. Wśród pięknych miejsc tej wyspy wymienia się także Chanię, która uznawana jest za najpiękniejsze miasto tego regionu, pełne wąskich uliczek i weneckich kamienic. Równie piękne są jednak również inne miasteczka. Będąc na Krecie warto zobaczyć Płaskowyż Lasithi, Wąwóz Samaria, a także wykopaliska archeologiczne w Fajstos i Gortyna.

Najpiękniejsze plaże na Krecie

Na pytanie, czy warto wybrać się na Kretę, odpowiedź jest tylko jedna. Oczywiście, że tak. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata również ze względu na piękne plaże, jakie znajdują się na całej wyspie. Wakacje na Krecie to idealna propozycja dla osób, które lubią wypoczywać w pięknych okolicznościach przyrody, ale również dla miłośników zwiedzania. Wśród najpiękniejszych plaż Krety wymienia się Elafonisi, która ma niezwykły różowy piasek, a także Vai z białym piaskiem. Zachwycające plaże to również Matala, Preveli, a także Laguna Balos.

Skomentuj artykuł