aparat sluchowy

Kupujemy aparat słuchowy dla dziecka – czym się kierować przy jego wyborze?

Zakup aparatu słuchowego dla dziecka nie może być przypadkowy. W grę wchodzi szereg czynników, które musimy wziąć pod uwagę. Wśród nich jest nie tylko to, aby dopasować go odpowiednio do wady słuchy, czy też wpisać się w oczekiwania małego użytkownika pod względem jego jakości. Co jeszcze warto brać pod uwagę? Podpowiadamy.

Wygoda i trwała konstrukcja

Aparaty słuchowe dla dzieci powinny być dla nich odpowiednio dobrane w dużej mierze z uwagi na fakt, że gwarantują one dobre wprowadzenie ich do świata dźwięków. Tutaj jakość ma ogromne znaczenie pod tym względem. Urządzenie musi być odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb malucha, ale także do tego, z jaką wadą mamy u niego do czynienia. Pamiętajmy o tym, że to właśnie on w dużej mierze warunkuje postępy w nauce mowy, uczeniu się czy też w rozwoju słuchu. Ważne jest to, aby urządzenie było solidnie wykonane. Musi być odporne zarówno na uszkodzenia, jak również działanie wszelkiego rodzaju czynników mechanicznych. Tutaj pomocna jest wiec wytrzymała konstrukcja. Ogromnie istotną kwestią jest także wygoda użytkowania. Dziecko ma bardzo delikatną skórę, a ponadto nie lubi, kiedy coś mu gdzieś przeszkadza. Zadbajmy więc o to, aby aparat był możliwie jak najmniej odczuwalny, aby kusić małych rączek do dotykania go. Solidne i trwałe aparaty znajdziemy między innymi w firmie https://akademiaslyszenia.pl/.

Zobacz także: https://przegladsrodmiejski.pl/jak-dbac-o-sluch-krotki-poradnik-dla-kazdego/

Bezpieczeństwo i żywotność baterii

Kolejna ważna kwestia, to zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa naszemu dziecku. Ważne jest to, aby sprawdzić czy urządzenie posiada między innymi blokadę komory baterii. To bardzo istotne – prowadzi do zminimalizowania ryzyka połknięcia jej przez dziecko. Jeśli aparat będzie użytkował uczeń, wówczas zadbajmy o to, aby był on wyposażony w redukcję szumów. Takie działanie sprawi, że nie wystąpią problemy z wyróżnieniem dźwięków mowy w miejscach, gdzie panuje duży hałas. Nie bez znaczenia pozostaje także to, aby aparat był możliwie jak najłatwiejszy w obsłudze. Ułatwieniem może być na przykład wybór sprzętu bezprzewodowego.

Oczywiście warto także słuchać potrzeb swojego dziecka i wziąć w miarę możliwości pod uwagę kwestie związane z kolorystyką sprzętu, jak również tym, czy możliwe jest pojawienie się na nim różnego rodzaju motywów. Kolejna ważna rzecz to, oczywiście cena. Na rynku jest jednak wiele modeli do wyboru spośród których można znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb oraz wymagań.

Skomentuj artykuł