Canon Pixima

Mobilna drukarka do biura i domu – Canon Pixima TR150

Ma być niewielka, przenośna, łatwa w użyciu i dobrej jakości. Tego oczekujemy po drukarce mobilnej kupowanej nie tylko do biura, ale także do domu. Dlatego naszą uwagę zwrócił model Canon Pixima TR150. Warto mu się przyjrzeć nieco bliżej.

Czym jest drukarka mobilna?

Ideą, która przyświeca twórcom drukarek tego typu jest umożliwienie drukowania w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępy do elektryczności. Oznacza to, że drukarka Canon Pixima TR150 jest wyposażona w akumulator, ale o jego pracy napiszemy za moment. Najpierw trzeba dokładniej scharakteryzować dany model. Przede wszystkim urządzeni jest małe, mieści się w standardowej szufladzie. Jest też dość płaskie, co w tym kontekście jest bardzo dużą zaletą. Z założenia nie skanuje i nie kopiuje – służy tylko do drukowania. Jak to robi?

Jakość wydruku i szybkość pracy

Ogólnie oprogramowanie jest szybkie i intuicyjne, a połączenie z drukarką nie nastręcza problemów. Podobnie jak jej rozłożenie. Dużym plusem jest to, że na papierze firmowym Canona drukuje bardzo dobrze – dba tam o właściwie odzwierciedlone barwy i kontrast. Gorzej jest przy normalnym papierze z sieciówki. W takim przypadku kolory są nieco gorzej odwzorowane. Narzekać można także na szybkość drukowania, choć w tym przypadku jest ona na dość standardowym, jak dla mobilnych drukarek, poziomie. W ciągu minuty pojawi się pięć i pół strony w kolorze i dziewięć minut w czerni.

Akumulator – czy pozwoli na wielogodzinną pracę?

Największym minusem wielu drukarek mobilnych jest akumulator. Ten w urządzeniu Canon Pixima TR150 to wielki plus. Testy wykazują, że bateria naładowana do pełna pozwoli na wydrukowanie około 600 stron różnego typu. To o wiele więcej niż najmniejsza wartość wskazywana przez producenta (330 stron). Oczywiście wszystko zależy od tego, co drukujesz, więc jeśli będą to wymagające obrazki, to pewnie uda Ci się zejść do tych trzystu. Jednak przy normalnym użytkowaniu na pewno nikomu nie skończy się bateria po wydrukowaniu nawet kilkudziesięciu stron. Sam akumulator ładuje się za pomocą USB typu C, a więc tak jak smartfony. Ładowanie trwa około 5 godzin do pełna.

Czy mobilna drukarka od Canona się opłaca?

Na pewno Canon Pixima TR150 nie jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Ale za takie się nie podaje, a w swojej klasie i cenie trudno mu znaleźć konkurencję. Dlatego jeśli zależy Ci na akumulatorowej drukarce mobilnej, to model TR150 będzie doskonałym wyborem zarówno do biura, jak i we własnym domu.

Skomentuj artykuł