Monitoring w domu

Monitoring w domu jednorodzinnym

Do niedawna systemy monitorujące były wykorzystywane raczej w obiektach przemysłowych, czy też komercyjnych, a także w przestrzeni publicznej. Niemniej jednak ostatnimi czasy coraz częściej monitoring stosowany jest również w domach jednorodzinnych. Jakie są zalety tego typu rozwiązania? Dlaczego właściciele domów jednorodzinnych decydują się na instalację przecież wcale nie taniego sprzętu do monitorowania? 

Monitoring domu jednorodzinnego – dlaczego warto?

Dlaczego warto zainstalować monitoring w domu jednorodzinnym? Przede wszystkim najistotniejsza jest tutaj kwestia bezpieczeństwa. Wybudowanie domu, który będzie idealnie spełniał nasze potrzeby to dopiero początek. Warto w dalszej kolejności zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Mamy tu na myśli zarówno bezpieczeństwa domowników, jak i również naszego imienia. Warto podkreślić, że jeśli masz dom i posesja nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, to są one łakomym kąskiem dla potencjalnych włamywaczy. 

Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest również stosowanie atrap kamer, na co decyduje się wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Niemniej jednak nie jest to rozwiązanie optymalne. Decydując się na instalację monitoringu w naszym domu musimy wiedzieć, że wyróżniamy dwa rodzaje monitoringu – monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Najważniejszym elementem monitoringu są kamery.

Monitoring – jaką kamerę wybrać?

Zatem jaką kamerę warto wybrać do monitoringu domu jednorodzinnego? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na te modele kamer, które dają nam w miarę najlepszą jakość rejestrowanego obrazu. Będzie to miało szczególne znaczenie wówczas, kiedy dojdzie do włamania i policja na podstawie zapisu z kamery będzie mogła ustalić tożsamość włamywacza. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozdzielczość kamery. Musi być ona możliwie największa, aby dać nam najwyższą jakość obrazu. Najlepiej korzystać z kamer działających w systemie HD.Warto by kamera miała rozdzielczość przynajmniej 1280 X 720 pikseli. 

Jeśli kamera będzie miała zastosowanie w monitoringu zewnętrznym, warto zadbać o to, aby był to model wodoszczelny. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie terenu, który kamera będzie monitorować. Ta kwestia tyczy się zwłaszcza monitoringu zewnętrznego. Nie zapominajmy również o modelu rejestratora, który będzie najlepszy do zapisu obrazu. Szczególne znaczenie ma tutaj zwłaszcza pojemność dysku twardego, co wiąże się z tym, że im większy dysk, tym więcej będziemy mogli na nim przechowywać nagranych filmów.

Skomentuj artykuł