Zwierzęta

Najbardziej nieposłuszne rasy psów. Z tymi zwierzakami nie poradzi sobie początkujący!

Wiele osób kocha zwierzęta, a szczególne miejsce w sercach Polaków zajmują psy. Bardzo często jednak są niewłaściwie traktowane, w efekcie czego albo zaczynają mieć problemy ze zdrowiem, albo są brutalnie porzucane lub wiązane. Zanim zdecydujesz się na jakąś rasę, powinieneś dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Dziś zajmiemy się psami, które nie są polecane dla początkujących. Oto najbardziej nieposłuszne psy popularne w Polsce.

Basset

Może nie jest w pierwszej trójce, ale wśród dziesięciu najbardziej nieposłusznych znajdzie swoje poczesne miejsce. Basset hound to pies o nietypowym, oryginalnym wyglądzie myśliciela ze smutnym spojrzeniem. Jest bardzo łagodny i dobroduszny, towarzyski i niezwykle wylewny w okazywaniu uczuć, co odczuje każdy członek rodziny. Nie znosi samotności, co będzie problemem, gdy większość czasu spędzasz poza domem. Jest krótkonożny i tropiący, z niezwykłym węchem, przez co czasem daje się porwać zapachowi. Bardzo powolny, raczej nie oczekuj, że będzie przybiegał na Twoje zawołanie.

Buldog

Najpopularniejsze jego odmiany to buldog angielski oraz francuski. Ten pierwszy jest jednak bardziej nieprzyjazny dla osób, które nie mają doświadczenia behawiorystycznego. Jest krępy, przysadzisty, z mocno skróconą kufę i tzw. przodozgryz. Teoretycznie jest potomkiem psów bojowych walczących z bykami, który dziś należy do tzw. psów ozdobnych. Jest mało agresywny, świetny do dzieci, przyjaciel człowieka. Jednak bardzo irytuje chrapaniem, które wynika z ułożenia kości nosowych i przodozgryzu. Ta rasa ma często wady serca i lubi chadzać w swoją stronę, ciesząc się na napotkaną osobę czy zwierzę. Trudno usłuchany, ale kochany.

Beagle

Jeden z najładniejszych psów na świecie urzeka wyglądem do tego stopnia, że ludzie biorą go, nie sprawdzając nawet, co to za rasa. A ten pies myśliwski potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Ma wiele różnych szczeknięć i bardzo często robi z nich użytek, terroryzując mieszkańców domu, w którym to on jest panem. Doskonały węch sprawia, że na spacerach często „głuchnie”, a przywoływanie beagle’a przypomina raczej rzucanie grochem o ścianę. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i jest mistrzem w złodziejstwie jedzenia. Wymaga dużo uwagi.

Najbardziej nieposłuszne rasy psów

Wiele osób wymienia jeszcze psy rasy basenji, charty afgańskie i rosyjskie typu borzoj czy pekińczyki jako nieusłuchane. Jedno jest pewne, to grupa psów, z którymi nigdy nie jest łatwo. Mimo że w większości są psami bardzo łagodnymi.

Skomentuj artykuł