czyste powietrze

Oczyszczacze powietrza Sharp – który model wybrać?

Podczas wyboru najlepszego oczyszczacza powietrza kierujemy się różnymi kryteriami, zazwyczaj zwracamy uwagę na sposób filtracji i zastosowane we wnętrzu filtry, jak również wydajność i powierzchnię oczyszczania. Oczywiście jest to jak najbardziej uzasadnione kryterium i dobrze jest zwracać uwagę na tego typu parametry. Pozostaje jeszcze jednak kwestia funkcji poszczególnych urządzeń, wygoda użytkowania, jak również kwestie finansowe.

Oczyszczacz powietrza w niskiej cenie- czy to w ogóle ma sens?

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli oczyszczaczy powietrza, jedne będą miały bardziej złożone procesy filtracji i tym samym będą skuteczniejsze, inne będą nieco ubożej wyposażone w kwestii filtrów. Możemy postawić na model z funkcją nawilżania, czy też model z jonizatorem, taki który będzie posiadał blokadę rodzicielską, dużą ilość czujników i możliwość zdalnego sterowania, lub bardziej podstawowe wersje. Warto przed wyborem dobrze zastanowić się nad naszym budżetem, ponieważ rozpiętość cenowa jest dość duża. Ceny zaczynają się od 600 zł i sięgają nawet ponad 10 tysięcy złotych. Czy zatem da się kupić dobry, skuteczny i funkcjonalny oczyszczacz powietrza w niskiej cenie?

Nie będzie tutaj zaskoczeniem, że jeśli zależy nam na porządnym oczyszczaniu, złożonym, wieloetapowym procesie filtracji, ze skutecznymi filtrami, nie możemy raczej liczyć na modele za 600 zł. Choć oczyszczacz powietrza w niskiej cenie możemy znaleźć w wielu sklepach, jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Oczywiście nie trzeba od razu jako pierwszego oczyszczacza kupować tego za 10 tysięcy, ale warto jest wziąć pod uwagę nieco lepsze model, jak oczyszczacze powietrza marki Sharp.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza najlepszy w swojej kategorii cenowej

Japońska marka Sharp już od kilku lat jest liderem w branży oczyszczaczy powietrza, i choć nie do końca model Sharp KC-A60EUW można określić jako oczyszczacz powietrza w niskiej cenie, jego stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.

Czym jeszcze wyróżnia się Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z funkcją nawilżania?

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz nadaje się do większych powierzchni, powierzchnia oczyszczania to 48 m2, natomiast wydajność wynosi 396 m3/h. To niezwykle skuteczne urządzenie, wszystko dzięki zastosowanym w nim filtrom:

  • filtr wstępny

  • filtr węglowy

  • filtr HEPA H13

  • filtr nawilżacza

  • jonizator

Tak wyposażone wnętrze oczyszczacza skutecznie odfiltrowuje zanieczyszczania znajdujące się w powietrzu, w tym frakcje pyłów PM 2.5 w 99.97%. Równie skutecznie zwalczać będzie także wirusy i bakterie. Dużą zaletą w Sharp KC-A60EUW jest 4-litrowy pojemnik na wodę, dzięki czemu nie musimy stale uzupełniać wody, aby nawilżać powietrze. Cicha praca pozwala ustawić go również w sypialni, czy pokoju dziecięcym. Sharp na tle konkurencji zawsze wyróżnia spora ilość czujników, wskaźników oraz trybów pracy. Prosty w konstrukcji, praktycznie bezobsługowy i nowoczesny sprzęt do walki z zanieczyszczeniami. Kupisz w najlepszych sklepach już za 2299 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Skomentuj artykuł