olejki zapachowe

Olejki do odświeżacza powietrza – jakie są rodzaje?

Odświeżacze powietrza pozwalają zniwelować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu i wypełnić je przyjemnym aromatem. Wybór odpowiedniego zapachu może wpływać na samopoczucie. Jakie są rodzaje olejków i jaki zapach wybrać?

Rodzaje olejków do odświeżacza powietrza

Ładny zapach w pomieszczeniu sprawia, że staje się ono bardziej komfortowe i przyjemniej spędza się w nim czas. Zapachowe olejki do odświeżacza powietrza sprawiają, że wnętrze szybko wypełnia się przyjemnym aromatem. Olejki produkuje się z esencji roślinnych i składników syntetycznych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie oryginalnych kompozycji zapachowych, często przypominających zapach perfum. Olejki mogą być wykorzystywane w różny sposób. Najczęściej stosuje się je w różnego rodzaju odświeżaczach lub w specjalnych kominkach, podgrzewanych świeczką. Należy wtedy rozpuścić kilka kropli olejku w wodzie. Oprócz odświeżenia powietrza olejki można także dodać do prania. Sprawi to, że ubrania będą pięknie pachniały. Dobrym sposobem jest zastosowanie kilku kropel na filtr powietrza w odkurzaczu. Sprawi to, że podczas sprzątania będzie unosił się ładny zapach.

Jakie właściwości mają olejki eteryczne?

Olejki eteryczne wytwarzane są w 100% z naturalnych składników. Stanowią esencję roślinną. Dzięki temu można je bezpiecznie stosować, a ich właściwości terapeutyczne i lecznicze sprawiają, że istnieje wiele możliwości ich wykorzystania. Mogą stanowić dodatek do kosmetyków i kąpieli. Dodadzą aromatu oraz pomogą nawilżyć ciało. Idealnie sprawdza się podczas masażu. Niektóre olejki mogą być bardzo pomocne w leczeniu różnych schorzeń skóry lub dróg oddechowych. W zależności od zapachu mogą również oddziaływać na samopoczucie. Niektóre zapachy takie jak lawenda, rumianek czy bergamotka pomagają się odprężyć i ułatwiają zasypianie. Mogą być stosowane nawet w przypadku małych dzieci. Z kolei aromat mięty, cytrusów czy eukaliptusa pobudza energię i zwiększa motywację do działania.

Skomentuj artykuł