Skup złota – kiedy warto z niego skorzystać?

Skup złota – kiedy warto z niego skorzystać?

Większość osób chcących sprzedać posiadaną biżuterię odwiedza w tym celu lombard – nie wiedząc o tym, że większość zakładów jubilerskich skupuje kruszce w korzystniejszych cenach. Inwestując w złoto, trzeba wiedzieć, kiedy i u kogo jego sprzedaż przyniesie największy zysk.

Jubiler – kiedy warto go odwiedzić?

Przed zdecydowaniem, kiedy warto odwiedzić jubilera – należy najpierw dowiedzieć się którego. Każda placówka ma swój wewnętrzny cennik, ustalany przez specjalistę, więc należy ostrożnie dobrać miejsce, w którym warto upłynnić swoje aktywa. Jednym z najbardziej polecanych punktów na mapie Polski jest skup złota w Poznaniu. Operujące tam zakłady jubilerskie, jako że znajdują się w jednym z największych miast kraju nad Wisłą, mogą pozwolić sobie na konkurencyjne stawki względem firm np. działających na terenie pomniejszych miejscowości.

Do sprzyjających okoliczności, które zapewniają uzyskanie najkorzystniejszych warunków sprzedażowych, należą:

  • długotrwały, wysoki kurs dolara (cenę kruszców szlachetnych liczy się w tej walucie);
  • gdy stopa zwrotu wyniesie co najmniej 50% (w przypadku większej inwestycji).

Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których warto odwiedzić jubilera, bo należy to zrobić kiedy:

  • sytuacja nagli, a środki finansowe w postaci gotówki potrzebne są na już;
  • jest się w posiadaniu zbytecznej, ale unikatowej biżuterii;
  • nadarza się sytuacja do chwilowej, okazyjnej inwestycji, a do zwiększenia zysku przydadzą się środki uzyskane w sprzedaży posiadanego złota.

Jakie ceny zaoferuje złotnik?

Ceny, które zaoferuje złotnik, będą uzależnione od kursu dolara, kruszcu, próby, jakości i wagi biżuterii oraz prywatnej oceny specjalisty. W przypadku sprzedaży ślubnych obrączek, których próba jest wysoka, a waga jednej sztuki wynosi 12 gramów – interesant może liczyć na ofertę wynoszącą od 2500 do 3600 złotych. Ze względu na wahania kursowe – wizyta w zakładzie jubilerskim może okazać się dobrym pomysłem dla osób, które szukają sposobu na inwestycję, bo oprócz skupu, lokale te prowadzą sprzedaż.

Skomentuj artykuł