aranzacja wnetrz

Styl Hampton – czym się charakteryzuje

Stym Hampton to przede wszystkim połączenie tego, co eleganckie z tym, co pokazuje, że wnętrze jest urządzone z pomocą dekoracji robiących wrażenie. To bogactwo oraz korzystanie z potencjału naturalnych kolorów w jednym. Ważne jest to, aby poczuć się tu jak na nadmorskiej plaży. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

​Jak stworzyć styl Hampton?

Styl Hampton to przede wszystkim zamiłowanie do wszystkiego, co utrzymane jest w kolorze błękitnym, przywodzącym na myśl ocean i skąpaną w słońcu plaże, jak również różnej maści beży oraz bieli. Wnętrza w stylu Hampton aż proszą się o to, aby odpocząć w nich po ciężkim dniu i poczuć się jak na wakacjach. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że ciasnota miejska ma pozostać gdzieś daleko – w ogóle ma nie przychodzić na myśl po przekroczeniu wnętrza w stylu Hampton. Nie ma także mowy o barwach, które są krzykliwe – tu ma być spokojnie, elegancko, zachęcająco do korzystania z błogiego relaksu.

​Jak urządzić salon w stylu Hampton?

Urządzenie salonu w stylu Hampton jest bardzo dobrym pomysłem. Jeśli zdecydowaliśmy się na wprowadzenie go do pokoju dziennego powinniśmy postawić na wykonane z litego drewna meble. Przepięknie będą się one prezentować z plecionymi koszami, jak również tekstyliami przywodzącymi na myśl nadmorski klimat. Bardzo dobrze odnajdą się więc wśród nich między innymi takie jak len, juta czy też bawełna. Można także wprowadzić do salonu dodatki wykonane ze szkła, jak również te z metalu, które dodadzą mu szyku oraz elegancji.

Co ciekawe, styl Hampton można zestawić zarówno z dodatkami przywodzącymi na myśl sielskość, jak i wytworną elegancję. Można z powodzeniem wprowadzić go zarówno do salonu, jak i kuchni, przedpokoju, sypialni – słowem – do każdego wnętrza. Wystarczy jedynie właściwa gra kolorów w połączeniu z funkcjonalnością, aby mógł się wpisać w założenia każdego miłośnika dobrego designu, nawet tego najbardziej wymagającego.

Najważniejsze jest to, aby z jego pomocą stworzyć przestrzeń, która będzie przywodziła na myśl ocean, spokój i wakacje upływające pod znakiem luksusu, Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z ilością dodatków, jak również dokładnie wyważać ich proporcje. Nie chcemy przecież uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego. Nie obawiajmy się także tego stylu nawet, jeśli nie dysponujemy dużym budżetem. Elegancję i klasę można uzyskać wprowadzając do mieszkania różnego rodzaju dodatki, które nie muszą nas kosztować fortuny, ale nadal będą dobrej jakości.

Skomentuj artykuł