szampon do wlosow

Szampon zagęszczający włosy – jak wybrać najlepszy?

Wypadanie włosów jest tematem drażliwym, zarówno dla kobiet, jak i dla panów. Przyczyny takiego stanu rzeczy może być kilka. Próbowanie domowych sposobów na porost włosów nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty. Wówczas warto sięgnąć po szampon zagęszczający. Jak wybrać ten najlepszy?

Co to jest szampon zagęszczający włosy?

Przyczyn wypadania włosów jest całkiem sporo. Od przyczyn genetycznych, po przyczyny hormonalne. Znalezienie powodu wypadania włosów może zająć wiele czasu. A problem tracenia włosów na głowie może być bardzo wstydliwy i skutecznie utrudniać normalne funkcjonowanie. Dlatego też warto sięgnąć szampon zagęszczający włosy. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie cebulek włoskowych do wzrostu. Dodatkowo wzmacnia osłabione włoski i przyspiesza ich regenerację. Pobudzając meszki włosowe poprzez skurcz i rozkurcz naczyń włosowatych, powoduje solne odżywienie i wzmocnienie cebulek i skóry głowy. Tym samym, szampon zagęszczający przyczynia się do wzrostu nowych włosów.

Jak wybrać szampon na porost włosów?

Rynek kosmetyczny jest bogaty w różne szampony. Na sklepowych półkach można znaleźć szampony przeciwko przetłuszczaniu się włosów, na suche i łamliwe, po farbowaniu, a także szampony na porost włosów. Jednak który szampon będzie najlepszy? Szampon musi być dobrany do potrzeb skóry głowy. Nawet szampon zagęszczający włosy, musi być odpowiednio dopasowany do stanu i kondycji skóry głowy. Wybierając szampon należy czytać składy. To co zawarte jest w buteleczce, wpływa na procesy zagęszczania włosów. Naturalny olejek eteryczny, brak SLS czy parabenów to najlepszy skład szamponu, który będzie bezpieczny dla Twoich włosów i skóry głowy. Najlepszy wybór to szampon z prostym składem, oparty na składnikach naturalnych. Bardzo ważne jest unikanie szamponów z silikonami, ponieważ blokują oddychanie skóry głowy, wzmagają przetłuszczanie i nie pozwalają na absorpcję substancji aktywnych z odżywki. A to w konsekwencji prowadzi do zahamowania wzrostu nowych włosów.

Skomentuj artykuł