tacki papierowe

Tacki papierowe – kiedy warto po nie sięgnąć?

Zastosowanie tacek papierowych o różnych kształtach i rozmiarach kojarzy się głównie z gastronomią. To jedne z najpopularniejszych i najłatwiejszych do zastosowania rozwiązań stosowanych do podawania jedzenia na miejscu i na wynos. Funkcjonują jako ekologiczny zamiennik dla talerzyka.

Tacki papierowe prostokątne i nie tylko

Uniwersalne i bardzo łatwe do użycia tacki papierowe sprawiają, że jedzenie na wynos staje się dużo bardziej popularne. Na tackach można przenosić różnego rodzaju dania. Często wykorzystuje się je po prostu jako jednorazowe talerzyki, bo po zakończeniu jedzenia można je wyrzucić. Nie są groźne dla środowiska, bo papier szybko się rozkłada.

Na tackach można również wziąć jedzenie na wynos. Jeśli zje się danie zaraz po opuszczeniu lokalu, pozostanie świeże i ciepłe (lub zimne w przypadku dań zimnych). Do dłuższego przechowywania odpowiedniejsze będą tzw. take away boxes, czyli po prostu ekologiczne opakowania na wynos.

Tacki papierowe owalne jako alternatywa dla talerzyków

Jeśli chodzi o inne rozwiązania, np. talerzyki papierowe, producent zapewnia wybór mniejszych i większych talerzyków również jednorazowego użytku. Mogą być zastępowane w razie potrzeby tackami owalnymi z kartonu. Im większy wybór, tym lepiej można dopasować rodzaj opakowania do jedzenia na wynos.

Nowoczesne jednorazowe talerze papierowe są estetyczne pod względem wizualnym i na tyle wytrzymałe, że klient nie zniszczy sobie odzieży i nie zabrudzi rąk jedząc z uwagi na niską jakość talerzyka. Można z nich korzystać jedząc przy stolikach w barze lub zabrać ze sobą na zewnątrz.

Opakowania papierowe – co przesądza o ich popularności?

Ważną kwestią związaną z jednorazowymi talerzykami jest to, że można je utylizować w sposób bezpieczny dla środowiska. To funkcjonalne i ładne opakowania ekologiczne idealne nie tylko dla gastronomii. Poza talerzykami i tackami dostępne są papierowe pojemniki, kubeczki, a nawet sztućce.

Podsumowując, warto zdecydować się na wybór papierowych tacek prostokątnych lub owalnych zamiast np. plastikowych. Są zdrowsze, lżejsze i bardziej ekologiczne.

Skomentuj artykuł