Urban jungle

Urban Jungle – styl, który podbija coraz więcej domów

Styl urban jungle to swoiste zaprzeczenie dominującego w trendach aranżacji wnętrz monochromatycznego, sterylnego wystroju. Zamiast surowych, szarych wnętrz – żywe i wyraziste zielenie i brązy, napawające energią i optymizmem. Jak zamienić swój pokój w prawdziwą nowoczesną dżunglę?

Jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle?

Styl urban jungle proponuje wprowadzenie do nowoczesnych miejskich mieszkań trochę dzikiej, egzotycznej przyrody. Charakteryzuje go przede wszystkim mnogość żywych, zielonych odcieni. Niezależnie od tego, czy wolimy głębokie, butelkowe odcienie tego koloru, czy też raczej pastelowe, miętowe lub pistacjowe – z pewnością odnajdziemy się w stylu urban jungle. Wyrazista gama zieleni doskonale współgra w nim z industrialnymi szarościami, nadając wnętrzu jednocześnie naturalny i nowoczesny wygląd.

Aranżując mieszkanie urban jungle warto pamiętać o zastosowaniu naturalnych materiałów, takich, jak drewno (szczególnie jego egzotyczne odmiany), bambusy, rattan czy wiklina.
Barwy elementów wystroju powinny nawiązywać do kolorów kojarzących się z ziemią, a więc brązów, zieleni i beży, które zestawić można z szarościami, czernią bądź bielą.
Urządzając łazienkę w tym stylu, należy pamiętać o dobraniu wodoodpornych elementów wystroju. Wybierając rośliny do łazienki, trzeba zdecydować się na takie, które dobrze znoszą wilgoć.

Jakie dodatki w stylu urban jungle?

Ważnym elementem wystroju urban jungle są rośliny takie, jak monstery, kaktusy, fikusy, czy też domowe palmy. Możliwości jest mnóstwo. Dodatki w tym stylu najczęściej nawiązują właśnie do tych kwiatów. Motywy z liśćmi bananowców, palm czy monstery to klasyka urban jungle, widywana najczęściej na tapetach ściennych, obiciach kanap, obrazach czy dywanach.
W stylu tym często przewijają się dodatki z motywami etno, nawiązujące do sztuki afrykańskiej lub indiańskiej. Charakteru takim wnętrzom dodadzą również różnorodne pledy, makramy, dodatki wykonane z bawełny czy lnu.

Fani stylu urban jungle chętnie używają też świeczek zapachowych lub kadzidełek. Aromaty egzotycznych kwiatów albo tropikalnych owoców pobudzą zmysły i pozwolą stworzyć w mieszkaniu klimat kojarzący się z wakacjami i przyjemnym letnim wypoczynkiem. Urządzając wnętrze w stylu urban jungle należy zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Do tego celu najbardziej polecane są świeczki, lampiony lub światełka typu fairy lights, które roztaczają lekką łunę ciepłego światła, tworząc przytulną atmosferę w pomieszczeniu.

Skomentuj artykuł