Wydruk na płótnie

Wydruki na płótnie i ich zalety

Alternatywą dla obrazów ręcznie malowanych są obrazy drukowany na płótnie. Może to być zarówno nasze własne zdjęcie jak i reprodukcja znanego dzieła wybitnego malarza. Fotoobrazy drukuje sie na płótnie o gramaturze 240 gram i wykorzystuje do tego najwyższej jakości sprzęt, dzięki czemu wydrukowany obraz jest od razu gotowy do zawieszenia na ścianie. Metoda ta zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, choć nadal nie brakuje głosów, że niewiele ma to wspólnego z prawdziwą sztuką. Ten rodzaj obrazów ma jednak szereg zalet a ich obrońcy podkreślają, że choć nie zostały wykonane w pracowni malarza to zostały stworzone przez zdolnych grafików i również jest to efekt ich twórczej pracy. dlaczego więc warto kupić obraz wydrukowany na płótnie?

Niska cena i szybki termin realizacji

Podstawowym kryterium, które przemawia za zakupem drukowanego na płótnie obrazu jest jego cena. Fotoobrazy są zdecydowanie tańsze od tradycyjnego malarstwa. Ich ceny zależą od wielkości obrazu i rozpoczynają się już od kilkunastu złotych za mały obrazek po kilkaset za wielkoformatowe płótna. Ponadto przeważa również krótki czas realizacji. Obrazy drukowane możemy otrzymać już kilka dni po złożeniu zamówienia. To niewątpliwa zaletą ponieważ za reprodukcję znanego obrazu malowaną ręcznie musielibyśmy czekać i zapłacić nieporównywalnie więcej. Również wybór obrazu i złożenie zamówienia jest dużo prostsze. Wystarczy znaleźć zdjęcie interesującego nas dzieła i zlecić wydruk jego reprodukcji. Producenci posiadają zwykle w swojej ofercie liczne zbiory, wśród których znajdziemy między innymi klasykę malarstwa.

Dobra jakość i duża trwałość

Wydruki na płótnie cechuje bardzo dobra jakość wykonania i trwałość. Nie ulegają one wpływowi wilgoci oraz wysokiego nasłonecznienia. Nie wyblakną więc pod wpływem słońca, mogą również zawisnąć np. w kuchni, gdzie poziom wilgotności jest znacznie większy niż w salonie. Nie wymagają również szyby, dlatego są doskonałym wyborem do pokoju dziecięcego. Są bardzo lekkie i nie potrzebujemy do nich ramy, gdyż boki obrazu również są drukowane. Bez problemu możemy taki obraz przetrzeć delikatnie ściereczką i w ten sposób odurzyć. Tusze wykorzystywane do wydruku obrazów są niezwykle trwałe a płótno wysokiej jakości, dlatego obrazy te z pewnością będą służyły na długo.

Ogromny wybór wzorów i możliwość spersonalizowania obrazu

Wybór dostępnych wzorów w najróżniejszych kategoriach potrafi przyprawić o zawroty głowy! Mnogość wzorów i kolorów pozwala na dobranie idealnego obrazu do naszych wnętrz. Ponadto jest to doskonały pomysł na prezent, gdyż można zlecić wydrukowanie na płótnie własnych grafik lub fotografii. W ten sposób możemy mieć wielkoformatowy obraz przedstawiający zdjęcia naszych bliskich lub też utrwalić w ten sposób ważne dla nas chwile lub miejsca. Ciekawym pomysłem jest wydrukowanie własnoręcznie zrobionych zdjęć przedstawiających piękne krajobrazy. Podobnie fotografia ślubna, która dziś nie wygląda już tak poważnie i zachowawczo jak kiedyś, może stać się prawdziwą ozdobą salonu lub sypialni, jeżeli zostanie wydrukowana w dużym formacie.

Szybka metamorfoza naszej domowej galerii

Niska cena i łatwy dostęp do drukowanych obrazów powodują, że bez większych strat możemy stosunkowo często wymieniać lub modyfikować naszą domową mini galerię. Wraz z szybko zmieniajacymi się trendami nie stajemy się więźniem drogich malowideł, których szkoda nam schować do szafy. Możemy śmiało dostosowywać obrazy do wystroju wnętrza czy chociażby pory roku. Z powodzeniem można też dokupować kolejne wzory obrazów i systematycznie zwiększać swoją kolekcję. Szczególnie obrazy przedstawiające motywy roślinne umożliwiają tworzenie z nich przeróżnych kompozycji i pozwalają na dużą dowolność.

Skomentuj artykuł