opalanie

Zasady ochrony przed słońcem – o czym warto pamiętać?

Upalne lato cieszy każdego. Dzięki niemu możliwe jest skorzystanie z wolnego czasu na świeżym powietrzu. To daje szansę na większą aktywność fizyczną i podróżowanie. Warto jednak pamiętać o tym, że przebywanie na słońcu i to w wysokich temperaturach może być niebezpieczne dla zdrowia. Trzeba dobrze przygotować się na trudne warunki latem, by móc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Chcesz wiedzieć jakie są zasady ochrony przed słońcem? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Ochrona przeciwsłoneczna dla skóry – jakie kosmetyki wybrać?

Po pierwsze konieczna jest ochrona skóry, która jest szczególnie wrażliwa na negatywne działanie promieniowania słonecznego. Najlepiej zdecydować się na smarowanie skóry kremem przeciwsłonecznym z filtrem UV. W ten sposób można zostawią na skórze filtr ochronny, dzięki któremu naskórek stanie się odporniejszy na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Jednak to nie wszystko, co możemy zrobić – warto pamiętać o zdrowej diecie, w której znajdują się antyoksydanty. Promienie słoneczne przyczyniają się do przyśpieszenia procesów starzenia się skóry oraz powstawania wolnych rodników, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Warto więc zdecydować się na prowadzenie diety bogatej w warzywa i owoce, które dostarczają do ustroju cenne przeciwutleniacze.

Jak bezpiecznie się opalać – kąpiel słoneczna w granicach rozsądku

Kobiety bardzo często latem przebywają na słońcu. Kąpiele słoneczne sprawiają, że skóra nabiera pięknego złocistego koloru. Jednak długotrwałe i częste opalanie się nie jest zdrowe i bezpieczne. Podczas stosowania kąpieli słonecznych trzeba pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Po pierwsze liczy się to, by robić częste przerwy. Nie można spędzać więcej czasu na słońcu, niż piętnaście minut za jednym razem. Łącznie bezpieczna kąpiel słonecznią nie powinna trwać niż trzydzieści – czterdzieści pięć minut. W tym czasie trzeba regularnie nawadniać organizm i zasłaniać wszystkie znamiona i znaki szczególne, takie jak pieprzyki.

Jak ubierać się latem?

W upalne dni lepiej zapomnieć o wstydzie. Nie jest to czas na przejmowanie się swoim ciałem. Zamiast długich spodni i bluzki z długim rękawem lepiej założyć sukienkę, spódnicę lub krótkie spodenki. Za duża warstwa ubrań sprawić może, że trudno jest zachować komfort podczas pracy, czy zakupów. Warto zadbać o ochronę karku i głowy. Najlepiej zakładać czapkę lub kapelusz.

Pamiętając o tych zasadach można zadbać o swój wysoki komfort nawet w najbardziej upalne dni.

Skomentuj artykuł